українська російська англійська
Прийом заявок на компенсацію пересіву озимих продовжено до травня
28.04.2012 | 09:17
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністерство аграрної політики та продовольства України внесло на розгляд Кабінету Міністрів проект постанови «Про внесення змін до Порядку використання у 2012 році коштів, передбачених у державному бюджеті для пересіву озимих зернових культур», де пропонується продовжити термін прийому заявок на компенсацію пересіву озимих до 1 травня та конкретизувати вимоги щодо його проведення.

Поданий на розгляд проект передбачає надання державної допомоги сільськогосподарським підприємствам, в яких унаслідок несприятливих погодних умов загинула частина посівів озимих зернових культур, що дасть змогу зберегти зерновий клин, стабілізувати валове виробництво зерна та забезпечити продовольчу безпеку країни.

Так, основними положеннями проекту передбачено встановлення виплати субсидії на пересів озимих зернових культур у розмірі 150 гривень на 1 гектар, продовження терміну подачі документів до районних комісій до 1 травня поточного року, конкретизація вимоги щодо посіву насінням не нижче другої репродукції, яка відноситься лише  до озимих зернових культур.

Наразі проект постанови направлено на погодження Мінфіну, Мінекономрозвитку, Мін'юсту та Урядовому уповноваженому з питань дерегуляції господарської діяльності.

Реалізація проекту сприятиме забезпеченню сільськогосподарських підприємств матеріально-технічними та фінансовими ресурсами під час проведення комплексу весняно-польових робіт у період, що забезпечить посів прогнозованих площ стратегічно важливих сільськогосподарських культур, сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів та забезпеченню продовольчої безпеки держави.

На сьогодні аграріями вже подано заявок на компенсацію пересіву 223 тис. га. Найбільше подано заявок у Херсонській області – на 54 тис. га, а найменше – у Рівненській – на 100 га.

версія для друку