українська російська англійська
Україна має шанс створити досконалий електронний земельний кадастр
28.04.2012 | 12:23
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

«Так сталося, що будувати автоматизовану систему земельного кадастру ми почали одними з останніх в Європі. З одного боку, це суттєвий недолік. А з іншого, це дає нам історичний шанс, навчаючись на чужих помилках і уважно вивчаючи кращі зразки, створювати в недалекому майбутньому один з найбільш досконалих електронних земельних кадастрів», - зазначив у доповіді на міжнародній конференції Світового банку із земельних питань та подолання бідності, що відбулася у Вашингтоні, голова Держземагентства України Сергій Тимченко.

Зокрема він наголосив, що як і передбачено Законом «Про Державний земельний кадастр», нова автоматизована кадастрово-реєстраційна система, розроблена в рамках співпраці зі Світовим банком, буде запущена для повноцінного функціонування вже з 2013 року.

Система українського кадастру містить і буде підтримувати такі шари і основні набори даних, як відомості про земельні ділянки, реєстрацію прав, обмеження землекористування, угіддя, державні геодезичні мережі, індексні кадастрові карти, нормативну грошову оцінку, ортофотокарти і ортофотоплани, топографічні та інші базові карти.

Нині проводиться приймання створених у рамках проекту Світового банку ортофотопланів масштабу 1:10 000 на всю територію України, 1:5 000 - на сільські населені пункти і 1:2 000 - на міста, а також векторних індексних кадастрових карт.  Проходить тестування вдосконалена пілотна версія єдиного програмного забезпечення ведення кадастру, а також відпрацьовуються вимоги до його фінальної версії.

«Завдяки внутрішнім зусиллям і фінансовій підтримці Світового банку більшість з цих робіт плануємо завершити до кінця 2012 року, а до 2015 року закінчити інформаційне наповнення на основі дигіталізації, введення архівних даних і проведення реєстрації земельних ділянок за заявницьким принципом. Передбачається до 2020 року - на основі даних, уточнених за результатами суцільної інвентаризації земель, завершити ці роботи», - повідомив  очільник земельного відомства.

 

 

 

 

версія для друку