українська російська англійська
У 2012 році в Україні відкриються 6 нових оптових ринків сільгосппродукції
28.04.2012 | 17:34
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У цьому році в Україні відкриються ще 6 оптових ринків сільгосппродукції в Одесі, Запоріжжі, Херсоні, Маріуполі, Харкові та Рівному. Це стане можливим завдяки державній допомозі та приватним інвестиціям в інфраструктурні об’єкти. Про це повідомив Начальник відділу інвестицій та інфраструктури Департаменту економічного розвитку і аграрного ринку Мінагрополітики Олексій Кузьменков.

«У 2009 році було прийнято Закон «Про створення ринків сільськогосподарської продукції», а з 2010 вже триває інтенсивна робота по спорудженню таких ринків. На сьогодні статус оптового ринку присвоєно 11 суб’єктам господарювання. Будівництво відбувається завдяки матеріальній підтримці держави, оскільки без втручання влади діалог тривав 8 років, і допоки держава не підставила плече, - це були всього на всього ініціативи», - зазначив Олексій Кузьменков.

За словами фахівця, наразі можна спостерігати позитивну динаміку щодо інвестування в інфраструктурні об’єкти, зокрема ринки сільгосппродукції.

«Коли почала підійматися тема будівництва оптових ринків, то приватні інвестори не хотіли вкладати гроші в такі об’єкти, оскільки у них довгий строк окупності. Проте історія доводить, що в світі такі ринки успішно працюють вже давно і бізнес зацікавлений в інвестуванні. Такі тенденції ми починаємо спостерігати і в нашій країні», - зауважив Начальник відділу інвестицій та інфраструктури.

Реалізовувати сільськогосподарську продукцію на оптових ринках в найкоротші строки може будь-який виробник. Серед інших переваг таких об’єктів - сучасна інфраструктура.

«Будь-який виробник може за помірну плату потрапити на оптовий ринок і реалізовувати свою продукцію в найкоротший строк. Також він уникає посередників, користується всіма інфраструктурними об’єктами оптового ринку – сучасними стаціонарними павільйонами, майданчиком для торгівлі з машин тощо. Наразі створені всі передумови, щоб Україна, як аграрна країна, могла реалізувати себе у повній мірі», - підкреслює Олексій Кузьменков.

Також Начальник відділу інвестицій та інфраструктури зазначив, що на збудованих ринках «Шувар» у Львові, «Столичний» у Києві та «Господар» у Донецьку вже спостерігається позитивна динаміка цін.

«Ми вважаємо, що ці ринки вже почали виконувати свої функці», - говорить Олексій Кузьменков.

 

версія для друку