українська російська англійська
У Мінкультури обговорили питання державної експертизи музичних інструментів
28.04.2012 | 19:10
Прес-служба Міністерства культури

Міністерство культури провело круглий стіл з питань державної експертизи музичних інструментів. У роботі заходу взяли участь співробітники Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Мінкультури, фахівці з Києва, Львова, Одеси, Ужгорода, Чернівців, Сімферополя (АР Крим).

Серед запрошених – фахівці з переміщення культурних цінностей, мистецтвознавці, науковці, музейники, майстри з виготовлення музичних інструментів та власне музичні експерти, яким надано право здійснювати державну експертизу музичних інструментів, відповідно до наказу Міністерства культури і мистецтв України від 15.11.2002 року № 647 (зареєстрованого у Міністерстві юстиції 05.12.2002 року за    948/7236).

 У ході роботи круглого столу були розглянуті існуючі проблеми збереження та переміщення музичних інструментів через митний кордон України; стан та проблеми нормативно-правового забезпечення діяльності музичних експертів; порядок проведення державної експертизи музичних інструментів та розмір  плати  за  неї; порядок оформлення паспортів на музичні смичкові інструменти та смички і розміри плати за них; порядок занесення музичних інструментів до Державного реєстру національного культурного надбання тощо. За результатами круглого столу було прийнято низку протокольних рішень, які враховують сучасні реалії у галузі та здатні у короткий термін врегулювати перелічені питання.

Як повідомила начальник відділу контролю управління регіональних представників з питань охорони культурної спадщини та переміщення культурних цінностей департаменту Олена Юрченко-Микита, на сьогоднішній день у Мінкультури опрацьовується проект постанови Кабінету Міністрів України «Про оформлення права на вивезення та тимчасове вивезення культурних цінностей», якою буде на законодавчому рівні врегульовано питання про порядок видачі свідоцтв на право тимчасового вивезення смичкових музичних інструментів та смичків.

Учасники круглого столу дійшли висновку, що розміри плати за проведення державної експертизи на музичні інструменти є застарілими і не відповідають економічним реаліям, оскільки з часу їх затвердження й по сьогоднішній день вони жодного разу не були переглянуті. Ухвалено рішення про необхідність коригування Розмірів плати (тарифів) за проведення державної експертизи культурних цінностей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2003 № 1343 «Про затвердження Порядку проведення державної експертизи культурних цінностей та розмірів плати за її проведення»; запропоновано встановити 50% знижки для учнів та студентів музичних навчальних закладів. Вирішено, що об’єкти державної експертизи, а саме музичні інструменти, доцільно розбити на види та видавати окремо паспорт на смичковий музичний інструмент, паспорт на смичок, клавішні (піаніно, рояль, клавесин), струнно-смичкові, духові, народні інструменти тощо.

Також було вказано на необхідність зобов’язати усіх музичних експертів при заповненні паспортів на смичкові музичні інструменти та смички вказувати на приналежність їх до культурних цінностей та подавати пропозиції щодо їх внесення до Державного реєстру культурного надбання.

Крім того, учасниками круглого столу на розгляд Міністерства культури України було внесено пропозицію щодо створення музею клавішних професійних інструментів (фортепіано, клавесини, тощо) та музею музичних інструментів світського напрямку.

 

версія для друку