українська російська англійська
У Збройних силах України відзначили День солдатської матері
30.04.2012 | 09:42
Прес-служба Міністерства оборони

У військових гарнізонах по всій Україні пройшли заходи в рамках відзначення Дня солдатської матері.

Так, у Вінниці в окремій базі забезпечення Командування Повітряних сил Збройних сил України з нагоди свята відбулася зустріч командування частини з матерями військовослужбовців строкової служби.

Командир частини полковник Олександр Онищук подякував присутнім матерям за виховання дітей, запевнив, що їхні сини після закінчення служби повернуться до рідних домівок загартованими та змужнілими.

Матері військовослужбовців мали змогу ознайомитись з побутом своїх синів, відвідати об’єкти частини. А під час тренування протидиверсійного загону бази – оцінити бойовий вишкіл своїх дітей.

На завершення зустрічі відбулася екскурсія Військово-історичним музеєм Повітряних сил Збройних сил України. Під час цього заходу листи-подяки за виховання синів керівництво військової частини вручило матерям військовослужбовців.

У Запоріжжі до Дня солдатської матері відбулося урочисте зібрання в Будинку культури. Участь у заході взяли голова Запорізької обласної держадміністрації Олександр Пеклушенко, голова обласної ради Павло Матвієнко, міський голова Олександр Сін, військовослужбовці місцевого гарнізону, солдатські матері, представники громадських та ветеранських організацій, регіональні ЗМІ.

Керівники області та міста щиро і тепло привітали солдатських матерів зі святом і наголосили на важливості соціального та правового захисту солдатських матерів, які направили своїх синів виконувати конституційний обов’язок щодо захисту Батьківщини.

Начальник Запорізького гарнізону полковник Давид Моін відзначив вагому історичну роль жінки-матері у формуванні моральних і духовних якостей захисників Вітчизни. Офіцер наголосив, що за 20 останніх років із Запорізької області для проходження строкової військової служби було направлено понад 70 тисяч призовників. У цьому контексті обласний військком висловив подяку матерям, які виховували своїх дітей патріотами, готовими захищати свою Вітчизну.

Також під час проведення урочистостей багато теплих слів було сказано на адресу Запорізького міського фонду соціального та правового захисту сімей військовозобов’язаних, які загинули в мирний час.

До свята в частинах Запорізького та Мелітопольського гарнізонів проводилися “Дні відкритих дверей” із запрошенням матерів військовослужбовців, які проходять строкову військову службу. Матері військовослужбовців зустрілися з командуванням військових частин та особовим складом.

Напередодні Дня солдатської матері у районних і міських військкоматах області було організовано відвідування та вшанування матерів військовослужбовців, які загинули або померли під час проходження військової служби.

Урочисті збори з нагоди Дня солдатської матері відбулися й у Житомирському військовому інституті імені С.П. Корольова Національного авіаційного університету.

До навчального закладу завітали матері курсантів та солдатів, які навчаються та проходять службу у цьому навчальному закладі, представники громадських організацій та керівництво місцевих органів влади.

Варто зазначити, що до свята у Житомирському військовому інституті відбувся конкурс на кращий твір на тему: “Найдорожча людина у світі – мама”. 9 науково-педагогічних працівників, курсантів та студентів, які стали переможцями конкурсу керівництво заохотило цінними подарунками.

 

версія для друку