українська російська англійська
У Бухаресті високо оцінили роботу України з розвитку освіти
03.05.2012 | 11:34
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

26-28 квітня українська делегація на чолі з Міністром освіти і науки, молоді та спорту України Дмитром Табачником взяла участь у Міністерській Бухарестській конференції (Румунія).

Метою участі української делегації в Бухарестській конференції стала дискусія та аналіз діяльності у рамках Болонського процесу за таким напрямком роботи, як завершення структурних реформ, що повинні продовжуватися в різних частинах європейського простору вищої освіти.

Також під час роботи конференції Міністр зустрівся із своїм румунським колегою Каталіном Баба, з яким обговорив низку нагальних питань українсько-румунського співробітництва у сфері освіти.

У дводенній конференції взяло участь більш як 500 учасників з 80 країн, що значно більше, аніж країн-членів Болонської угоди, до неї на сьогодні належать 47 держав.

Представники "болонських" держав обговорили майбутнє Європейського простору вищої освіти.

Важливим питанням форуму стала Європейська рамка кваліфікацій. Було оцінено ґрунтовну роботу, яку зробила Україна щодо впровадження Національної рамки кваліфікацій – адже ця реформа проходить за кращим європейським зразком. Також отримала високу оцінку конференція міністрів освіти і науки країн-членів Ради Європи, яка відбулася торік у Києві, результатом якої стало "Київське комюніке" – документ, що поглиблює інтеграцію та розвиток Європейського простору вищої освіти.

За результатами зустрічі підписано Бухарестське комюніке "Використання всього потенціалу – Консолідація Єврропейського простору вищої освіти" (офіційний текст документу англійською мовою можна знайти за цією Інтернет-адресою: http://www.ehea.info/Uploads/(1)/Bucharest%20Communique_DRAFT%20FOR%20ADOPTION.pdf).

Учасники Конференції передали керівництво секретаріатом Болонського процесу наступниці –  Республіці Вірменія.

26 квітня Міністр освіти і науки Армен Ашотян офіційно прийняв керівництво секретаріатом Болонського процесу на 2012-2015 рр.

У 2015 році міністерський саміт країн-учасниць Болонського процесу пройде в Єревані.

Болонський процес - процес зближення і гармонізації систем освіти країн Європи з метою створення єдиного європейського простору вищої освіти. 19 червня 1999 в Болоньї (Італія) на спеціальній конференції міністрів освіти 29 європейських держав прийняли декларацію «Зона європейської вищої освіти", або Болонську декларацію.

Болонський процес відкритий для приєднання інших країн.

 

версія для друку