українська російська англійська
Українські миротворці охороняють військову базу на півночі Косова
03.05.2012 | 11:40
Прес-служба Міністерства оборони

1 травня командир національного контингенту нової – 16-ї – ротації в Косово підполковник Ілля Федоренко, відповідно до наказу командира багатонаціональної бойової групи «East» сил КФОР полковника Джефрі Джей Літхена, довів особовому складу перше бойове розпорядження щодо здійснення охорони периметру бази «Nothing Hill».

База знаходиться на півночі Косово на відстані понад 120 кілометрів від базового табору «Bondsteel», де дислокується український контингент.

Перед відправкою в місію, офіцер з питань релігій національного контингенту майор Михайло Антонюк (отець Кукша) окропив військовослужбовців свяченою водою та благословив на успішне виконання першого бойового завдання.

На базі КФОР «Nothing Hill» особовий склад 4-го спеціального взводу під керівництвом командира взводу капітана Богдана Столярчука протягом двох тижнів забезпечуватиме цілодобову охорону. Зокрема, українці охоронятимуть зону посадки, периметр, КПП та інші важливі об’єкти бази. Виконання цих завдань здійснюватиметься на ротаційній основі з періодичністю, визначеною командиром національного контингенту.

– Ситуація тут дещо напруженіша, ніж у південних районах Косова. Тож під час виконання завдань необхідна максимальна пильність, дисциплінованість і відповідальність, дотримання всіх норм і правил безпеки, – наголосив під час інструктажу особового складу комендант бази «Nothing Hill» капітан Ярослав Мужик.

Своєю чергою військовослужбовці 1-го спеціального взводу під командуванням командира взводу старшого лейтенанта Ярослава Кульова виконують завдання з PRF (Perimeter Reaction Force) – охорони бази «Bondsteel». Особовий склад, який залучається, перебуває у постійній готовності і за командою негайно реагує на будь-які ситуації, пов’язані зі злочинною діяльністю.

Також командування національного контингенту і командири спеціальних взводів зосереджують свої зусилля на ретельній підготовці особового складу та детальному роз’ясненні специфіки виконання бойових завдань для того, щоб не допустити запізнень, розбіжностей у їх тлумаченні і зривів. Напередодні виконання бойових розпоряджень постійно здійснюються рекогносцирувальні (ознайомчі) патрулі у визначеній зоні інтересів багатонаціональної бойової групи «East».

 

 

версія для друку