українська російська англійська
Микола Азаров наказав посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства
03.05.2012 | 11:57
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів назвав низку першочергових завдань щодо посилення контролю та відповідальності за збереження навколишнього природного середовища.

Глава Уряду зазначив, що на сьогодні затверджено Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки, яким визначено природоохоронні заходи на досягнення цілей, сформульованих в Основних засадах державної екологічної політики України на період до 2020 року.

Проте, за його словами, не зроблено, мабуть, більше. Зокрема, до цього часу не завершено розробку Загальнодержавної програми поводження з відходами в Україні; невиправдано затягується розробка законопроекту про Загальнодержавну програму розвитку заповідної справи на період до 2020 року; недостатньо уваги приділяється охороні земельних ресурсів.

Микола Азаров констатував, що «варварськи знищуються зелені насадження у населених пунктах. Незаконно вирубаються ліси. Бездумно, іноді хижацьки, експлуатуються водні ресурси. Масового характеру набуло порушення вимог Водного кодексу в частині обмеження господарської діяльності у водоохоронних зонах і прибережних захисних смугах. Береги забудовують та розорюють.

Видобування корисних копалин у непоодиноких випадках здійснюється без отримання спеціальних дозволів на користування надрами, гірничих і земельних відводів. Затримується або зовсім не проводиться рекультивація порушених земель».

Як відзначив Прем’єр-міністр, діючі економічні механізми природокористування та штрафні санкції за забруднення довкілля часто просто не працюють – їх ігнорують або не бояться.

«Хочеться спитати: то хто ж господар у нашому домі: браконьєри, лісоруби, забудовники, «чорні копачі» чи все-таки народ і держава? Я думаю, настав час кардинально вирішувати питання дотримання природоохоронного законодавства. Посилити контроль і відповідальність», - наголосив Микола Азаров.

 

 

 

версія для друку