українська російська англійська
Необхідна координація зусиль органів влади щодо здешевлення іпотечних кредитів - А. Близнюк
03.05.2012 | 12:40
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Виняткового значення для успішного запровадження програми здешевлення іпотечних кредитів матиме діяльність обласних державних адміністрацій, а також загальна координація зусиль центральних і місцевих органів влади. На цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України 3 травня.

«Відбирати і контролювати об’єкти для участі у програмі будуть облдержадміністрації. Крім того, їм необхідно провести активну роботу із забудовниками для участі у програмі, подати на розгляд Міжвідомчої комісії, утвореної у Мінрегіоні, об’єкти будівництва, у яких може придбаватися житло. Знайти будинки, що відповідають вимогам Порядку, підготувати та подати необхідні документи. Вжити заходів щодо популяризації програми серед населення, забезпечити координацію роботи банків і громадян зі швидким реагуванням та наданням роз’яснень на звернення», – сказав Анатолій Близнюк.

Також, за його словами, для подальшого розгортання масового житлового будівництва на місцях потрібно забезпечити відведення земельних ділянок для початку будівництва доступного житла та забезпечити ці ділянки інженерно-транспортною інфраструктурою. Насамкінець на місцях мають визначити кращих, порядних забудовників, які на визначених земельних ділянках будуть швидко будувати дешеве і якісне житло.

Своєю чергою Міністерство, як головний розпорядник коштів, буде здійснювати постійний моніторинг стану виконання програми.

«Найголовніше зараз – зберегти досягнутий високий темп та ефективну координацію між центральними та місцевими органами влади. Міжвідомча комісія вже працює. Форми та перелік документів затверджені наказом Мінрегіону та розміщені на веб-сайті, вже розпочався збір пропозицій від забудовників, які бажають взяти участь у реалізації програми», – наголосив очільник Мінрегіону.

За його словами, це лише перший крок, спрямований на збір всієї доступної інформації, яка буде використана для запуску програми. Надалі Міністерство планує створити комунікаційну веб-платформу для забудовників, банків та громадян, яка зробить пошук та підбір найбільш вигідних пропозицій для усіх учасників програми ефективним, зручним та максимально прозорим.

 

версія для друку