українська російська англійська
Микола Присяжнюк: В Україні засіяно 5,9 млн. га
03.05.2012 | 14:03
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні в Україні тривають весняно-польові роботи, хід яких проводиться згідно з прогнозованими обсягами. Так, від прогнозу 8,9 млн. га українські аграрії засіяли 5,9 млн. га, що становить 66% і відповідає запланованим строкам. Про це сьогодні, 3 травня, у рамках брифінгу у Кабінеті Міністрів України повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

Окрім того, повідомив Міністр, завершено посів ранніх ярих зернових на площі 3,6 млн. га, що на 200 тис га більше у порівнянні з минулим роком.

«Яра пшениця посіяна на площі 250 тис га, ячмінь – на 2,814 млн. га, овес – на 311 тис. га, горох – на 248 тис. га. На сьогодні кукурудзи на зерно посіяно на площі 2 млн. га, тобто 44% до прогнозу», - повідомив Міністр.

За планами Мінагрополітики, у цьому році кукурудзи буде засіяно 4,4 млн. га, і подібне збільшення виробництва цієї культури зумовлене зростанням попиту як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. Окрім того, розпочато посів і круп’яних культур.

«Гречка посіяна на площі 20 тис. га, просо - на площі 39 тис га, рис - на площі 0,3 тис га. Посів цукрових буряків здійснено на площі 450 тис. га, що становить 84% до прогнозу, соняшник - на площі 2 млн. га, соя - 384 тис га, пересів озимих на зерно ярими культурами проведено на площі 722 тис. га», - зазначив Микола Присяжнюк.

Тобто, відмітив очільник Мінагрополітики, весняно-польові роботи ведуться з дотриманням усіх запланованих строків.

 

версія для друку