українська російська англійська
Для розвитку річкових перевезень зменшать збори з судновласників
04.05.2012 | 11:56
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Мінінфраструктури продовжує реалізовувати комплекс заходів для виконання поставленого Віце-прем’єр-міністром – Міністром інфраструктури Борисом Колесніковим завдання щодо збільшення обсягів перевезень річковим транспортом. Зокрема, нині відомство активно працює у напрямку зниження навантаження на судновласників у частині стягнення зборів, що має стимулювати розвиток річкових перевезень. Про це повідомив директор Департаменту державної політики у галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Володимир Севрюков 3 травня 2012 року під час відеоконференції з регіонами у комунікативному центрі Кабінету Міністрів України.

«Ми провели детальний аналіз тих місць, де ми можемо зменшити грошове навантаження на власників суден, та вже зроблено відповідні кроки у зазначеному напрямку. Так, вже два місяці як зменшено навантаження на судновласників шляхом відміни оплати оглядів суден, які проводилися низкою організацій. Наразі такі огляди переведено у статус адмінпослуг», - відзначив Володимир Севрюков.

Інше навантаження на судновласника – це отримання послуг лоцманського проведення. За словами директора Департаменту, оплата таких послуг займає значну частину ресурсів власників суден. Наразі ж Мінінфраструктури спільно з Укрморрічінспекцією опрацьовується питання звільнення певних ділянок річки від обов’язкового лоцманського проведення – там, де це не впливатиме негативно на безпеку судноплавства. Це дозволить судновласникам зекономити певні кошти та має стимулюватиме їх до збільшення обсягів перевезень внутрішніми водними шляхами України.

Проводиться Мінінфраструктури робота і у напрямку вдосконалення тарифної політики у сфері річкових перевезень.

Як відзначив Володимир Севрюков, у результаті проведення таких робіт грошове навантаження на судновласника при здійсненні річкових перевезень має скоротитися приблизно удвічі.

Крім того, ще одним напрямком роботи, який має сприяти розвитку річкових перевезень, є впровадження в Україні режиму «трансшипменту» для перевезення вантажів: саме для таких вантажоперевезень в Україні працює механізм більш пільгового оподаткування, що звичайно направлено на їх належний розвиток. «Наразі у всьому світі та в Україні зокрема перевага віддається перевезенню вантажів у контейнерах. На базі Одеського порту вже створено так званий «хаб» по «трансшипменту» та вже перші контейнери з Одеси мають піти на Дніпропетровськ, Запоріжжя – на суднах АСК «Укррічфлот», – повідомив Володимир Севрюков.

Директор Департаменту розповів присутнім і про низку інфраструктурних проектів, що реалізуються на річці. Проводиться відповідна робота і у напрямку вдосконалення законодавчого забезпечення використання внутрішніх водних шляхів України.

«Всі ці напрямки роботи, які ми запланували здійснити для забезпечення збільшення обсягів перевезень річкою, знайдуть своє відображення на практиці вже у поточному 2012 році», - підсумував директор Департаменту державної політики у галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Володимир Севрюков.

 

версія для друку