українська російська англійська
Роботу міліції у Дніпропетровську визнано професійною
04.05.2012 | 13:52
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Завдяки злагодженим діям працівників органів внутрішніх справ під час двох останніх вибухів у Дніпропетровську вдалося звести до мінімуму їх наслідки. Наразі органами внутрішніх справ посилено охорону громадського порядку. Щодня вулиці міста патрулюють понад 1,5 тисяч працівників міліції, військовослужбовців внутрішніх військ МВС, курсантів відомчих навчальних закладів, членів громадських формувань. Президент України Віктор Янукович визнав дії працівників міліції професійними. Про це на брифінгу повідомив Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.

За словами Міністра внутрішніх справ, напередодні відбулося засідання Координаційного штабу, створеного за дорученням Президента України Віктора Януковича для розслідування 4 вибухів, які мали місце у Дніпропетровську 27 квітня. Внаслідок дій зловмисників постраждав 31 громадянин, у тому числі – 10 підлітків. Наразі у тяжкому стані залишається одна особа.

Віталій Захарченко зазначив, що задля забезпечення безпеки мешканців міста його вулиці щодня патрулюють понад 1,5 тисяч працівників міліції, військовослужбовців внутрішніх військ МВС, курсантів відомчих навчальних закладів, членів громадських формувань. На маршрути патрулювання виходить 521 піший наряд, у тому числі 18 – з використанням службово-розшукових собак, 180 автопатрулів. Додатково зони відпочинку патрулюють кілька кінних нарядів.

Очільник МВС поінформував представників ЗМІ про ту роботу, що вже була виконана, а також продовжує виконуватися правоохоронцями. Упродовж кількох днів міліціонерами було перевірено майже 2,5 тисячі громадян, які могли бути свідками або очевидцями вибухів. Крім того, правоохоронцями під час поквартирних обходів було відвідано понад 2 тисячі помешкань громадян, опитано більше 2 тисяч осіб, перевірено 1,5 тисячі місць зберігання побутових відходів та урн, а також 35 одиниць залишеного без нагляду автотранспорту.

За словами Віталія Захарченка, працівниками міліції були перевірені 23 склади вибухових матеріалів, 59 місць проведення вибухових робіт, 28 одиниць автотранспорту, задіяного для перевезення вибухівки, та особи, допущені до робіт із вибуховими матеріалами. Комісіями з участю працівників органів внутрішніх справ було здійснено інвентаризацію вибухових матеріалів, порушень у цій сфері не виявлено. 

Працівники органів внутрішніх справ забезпечили реагування на 2 анонімних повідомлення про замінування та 9 повідомлень про виявлення підозрілих предметів. Інформація не підтвердилася. Осіб, причетних до неправдивих повідомлень, було встановлено та затримано. За даними фактами порушено кримінальні справи за ч. 1 ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) Кримінального кодексу України. Усього ж у період з 27 квітня до 3 травня  фахівцями-вибухотехніками здійснено виїзди та проведено 12 оглядів за повідомленнями про виявлення підозрілих предметів.  

На даний момент посилено охорону більш ніж півсотні стратегічно важливих об’єктів, серед яких – насосно-фільтрувальні станції, наземна та підземна частина станцій Дніпропетровського метрополітену, об’єкти інфраструктури Придніпровської залізниці тощо.

Керівник МВС подякував мешканцям Дніпропетровська за розуміння важливості роботи правоохоронців, сприяння працівникам органів внутрішніх справ у забезпеченні правопорядку на території міста.

«Завдяки діям міліції вдалося зберегти спокій громадян та уникнути панічних настроїв. Цьому, до речі, сприяла робота психологів, які спілкувалися з людьми  та надавали їм необхідну психологічну допомогу», – зазначив глава МВС.

За словами Віталія Захарченка, за фактами вибухів прокуратурою Дніпропетровської області порушено 4 кримінальні справи, які об’єднані в одне провадження. Справу розслідують слідчі Головного слідчого управління Служби безпеки України. З боку органів внутрішніх справ України до розслідування кримінальної справи та встановлення осіб, причетних до зазначених злочинів, залучено 136 слідчих та 593 оперативні працівники органів і підрозділів ГУМВС.

Віталій Захарченко підкреслив, що на засіданні Координаційного штабу, створеного за дорученням Президента України Віктора Януковича, Глава держави визнав дії міліції професійними. Стан громадського порядку та безпеки громадян, підтримання основних механізмів життєзабезпечення Дніпропетровщини перебуває під контролем міліції.

На завершення брифінгу керівник МВС України відповів на запитання журналістів, що стосувалися інциденту у Дніпропетровську.

«Наша цілеспрямована робота з розкриття вказаних злочинів триває, для цього правоохоронними органами буде вжито всіх необхідних заходів», – наголосив Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко.

 

версія для друку