українська російська англійська
Схвалено Концепцію розкриття інформації на фондовому ринку
04.05.2012 | 15:23
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект Концепції розкриття інформації на фондовому ринку. Таке рішення було прийнято на останньому засіданні регулятора.

«Основним завданням розкриття є висвітлення актуальної інформації про стан функціонування фондового ринку, що дозволяє зробити його роботу більш прозорою для інвестора, а отже збільшити економічну привабливість фондового ринку та держави в цілому,  - коментує зміст Концепції Юрій Бойко, директор Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку. – Даний документ висвітлює основні напрями розвитку оприлюднення інформації на фондовому ринку, враховує існуючий стан системи розкриття інформації, ґрунтуючись як на детальному аналізі нормативно-правової бази, так і на базових принципах корпоративного управління».

Серед основних принципів, за якими, згідно з документом, має розкриватись інформація на фондовому ринку – суттєвість, своєчасність, достовірність та повнота, вільний доступ до інформації, а також зацікавленість суб’єктів розкриття у покращенні інформаційної прозорості, зручність для користувачів та уникнення інсайду.

Як зазначає Юрій Бойко, Концепція покликана уніфікувати вимоги щодо об’єму, строків, наповнення інформації, що розкривається одним учасником фондового ринку в різних джерелах, а також привести до спільного знаменника процес оприлюднення інформації, а саме формат подачі, програмне забезпечення та ін. Серед інших, але не менш важливих завдань документа - створення Єдиного інформаційного центру, що акумулюватиме всю оприлюднену інформацію на фондовому ринку.

Даний документ був розроблений Комісією відповідно до існуючих вимог щодо прозорості діяльності акціонерних товариств. Зокрема, на виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 року «Забезпечене суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», Програми розвитку фондового ринку України на 2012-2014 роки, а також Законів України «Про цінні папери і фондовий ринок», «Про акціонерні товариства», «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

 

версія для друку