українська російська англійська
Микола Азаров: Україна і Туреччина можуть довести річний товарообіг до 20 млрд. дол.
04.05.2012 | 19:57
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна і Туреччина мають усі можливості для збільшення двостороннього товарообігу до 20 мільярдів доларів на рік. Таке переконання висловив Прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі у п'ятницю з Віце-прем'єр-міністром Туреччини Алі Бабаджаном.

"Наш товарообіг сягав 8 мільярдів доларів. Зараз він трохи зменшився, але наш Президент і ваш Прем'єр-міністр поставили завдання довести наш товарообіг до 20 мільярдів доларів. Я думаю, що це реальна цифра", - сказав Микола Азаров.

Він наголосив, що цьому сприятиме, зокрема, укладення угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною і Туреччиною. За словами Глави Уряду, у ході підготовки цього документа будуть вирішені проблемні питання у двосторонніх відносинах. Зокрема, він відзначив, що вітчизняні підприємці скаржаться на жорсткі бюрократичні процедури на турецькій митниці. А в угоді про ЗВТ будуть передбачені заходи для швидкого вирішення проблем, що виникатимуть на митниці.

Прем'єр-міністр також поінформував, що у червні відбудеться візит голови Державної митної служби України Ігоря Калєтніка до Туреччини, під час якого обговорюватиметься і питання спрощення митних процедур.

У свою чергу Алі Бабаджан погодився з українським Прем'єр-міністром щодо можливості значного збільшення товарообороту. "Ми переконані, що угода про зону вільної торгівлі забезпечить надзвичайне зростання товарообігу між нашими країнами", - сказав турецький Віце-прем'єр-міністр. Він додав, що у керівництва двох держав є політична воля для завершення роботи над угодою про ЗВТ до кінця поточного року.

Сторони також домовились активізувати співпрацю у будівельній, енергетичній та транспортній галузях, зокрема, обговорити питання відкриття прямого авіасполучення між Києвом і Анкарою.

 

версія для друку