українська російська англійська
Микола Азаров: Політики відповідають за те, щоб оцінювати факти, а не повідомлення
04.05.2012 | 21:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Микола Азаров у соціальній мережі Фейсбук прокоментував події, пов'язані з перебуванням Юлії Тимошенко в Качанівській колонії і пояснив, чому уникав коментувати ситуацію раніше.

На переконання Миколи Азарова, політики повинні оперувати фактами, а не припущеннями.

Тому, за його словами, Глава Уряду не міг давати коментарі про нібито застосування сили щодо пані Тимошенко до отримання результатів розслідування Генеральної прокуратури.

«Будь-який коментар на цю тему керівника Уряду в той момент, коли цей факт не був досконально перевірений, міг би вплинути на хід розгляду. Саме тому я не давав жодних коментарів, чекаючи завершення розслідування, яке проводилося за дорученням Президента України», - підкреслив Микола Азаров.

Він повідомив, що вчора це розслідування було завершено, а сьогодні Генеральний прокурор дав офіційну прес-конференцію. Таким чином, стало відомо, що у ході розслідування було опитано більше 80-ти осіб, так чи інакше причетних до ситуації; проаналізовано багато інших обставин, пов'язаних з переведенням Тимошенко у лікарню. Жоден з опитаних не підтвердив факт застосування сили до Тимошенко. «Це дозволяє зробити висновок про відсутність у діях посадових осіб порушення закону. Судово-медична експертиза, яку необхідно провести, також повинна дати об'єктивну оцінку. Одне можна сказати точно: факту побиття або застосування сили по відношенню до Тимошенко не було», - зазначив Микола Азаров, запевнивши кожного жителя України, що посадові особи, які так чи інакше пересікаються з Тимошенко, окремо проінструктовані про необхідність дотримання законів і етичних норм по відношенню до колишнього Прем'єр-міністра України Тимошенко.

При цьому Прем'єр-міністр підкреслив, що Уряд твердо налаштований на забезпечення прав не тільки пані Тимошенко, а й усіх ув'язнених у місцях позбавлення волі.

«Я вважаю, позбавлення волі - дуже сильне покарання, і воно не повинно ускладнюватися приниженнями, грубим чи неетичним ставленням з боку посадових осіб. Наглядові інстанції повинні жорстко дотримуватися норм права», - зазначив Микола Азаров.

Прем'єр-міністр також підкреслив, що Уряд буде піклуватися про належне медичне обслуговування всіх ув'язнених, які потребують надання медичної допомоги.

За його словами, у 2012 р. було збільшено фінансування на медичне обслуговування ув'язнених осіб. «Ми сподіваємося, що зі вступом у силу нового Кримінально-процесуального кодексу з'явиться можливість звільнити з місць ув'язнення осіб, засуджених за безпечні для суспільства злочини, тим самим з'явиться можливість поліпшити утримання осіб, що знаходяться в ув'язненні», - сказав він.

Крім того, Микола Азаров підкреслив, що Україні потрібно ще дуже багато зробити для того, щоб місця позбавлення волі відповідали європейським вимогам, оскільки проблеми, які існують у вітчизняній системі відбування покарання, накопичувалися роками. «Ми обов'язково будемо це робити», - запевнив він.

Коментуючи висловлювання окремих європейських політиків, Микола Азаров підкреслив, що йому зрозумілі їхні мотиви в коментарях: «Будь-яка нормальна людина, тим більше відповідальний політик, не може залишитися байдужим, якщо дізнається про побиття жінки, про ненадання медичної допомоги тому, хто її потребує. Ще раз підкреслюю, що мені зрозуміла реакція. Однак, будь-яка інформація, особливо щодо резонансного політика має бути максимально перевірена різними способами. І оцінка повинна даватися тільки у тому випадку, якщо факт стає незаперечним і ясним. І політики за це несуть відповідальність".

«Хочу з усією відповідальністю заявити, що в Україні існує можливість надати кваліфіковану допомогу кожному, хто її потребує. Тим більше, у випадку колишнього Прем'єр-міністра України. Кращі медики країни, кращі медичні установи готові при необхідності надати необхідну допомогу. Важливо тільки, щоб від цієї допомоги не відмовлялися, а ми несемо відповідальність за надання такої допомоги. Ще раз підкреслюю, ми, перш за все, відповідаємо перед своїм народом за надання такої допомоги», - підкреслив Микола Азаров.

 

версія для друку