українська російська англійська
Харківські екологи розпочали роботу із системою космічного моніторингу
07.05.2012 | 11:07
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

Перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб висловив готовність Харківської області до активної роботи із системою космічного моніторингу за станом навколишнього природного середовища. Про це він заявив 5 травня поточного року за результатами селекторної наради під головуванням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова.

Участь у нараді також взяли керівники Державної екологічної інспекції у Харківській області та Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області.

«Дана система стане для нас незамінним джерелом інформації» – зазначив перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб, – «Наприклад, держекоінспектору складно обійти великий ліс, а між тим, незаконні вирубки дерев відбуваються, переважно, не на околиці лісу, а в центрі. Система моніторингу зафіксує рубку на будь-якій ділянці лісу. Те ж саме стосується незаконного видобутку корисних копалин, забудови територій, утворення несанкціонованих звалищ, забруднення водоймищ».

За допомогою інформації, отриманої методом космічного спостереження, Державна екологічна інспекція у Харківській області вже перевірила законність рубок на території Ізюмського лісового господарства.

Валентин Дулуб також підкреслив важливість контролю за допомогою нової системи стану територій природно-заповідного фонду, зон, через які пролягають маршрути літаків до аеропорту «Харків», а також Роганського полігону ТПВ, який знаходиться у безпосередній близькості до аеропорту.

версія для друку