українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Продовольча стабільність буде забезпечена
07.05.2012 | 19:06
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Попри складні погодні умови під час посівної під урожай 2012 року продовольчу стабільність буде забезпечено та зобов’язання щодо  експорту зерна виконано. Про це сьогодні, 7 травня, у рамках розширеної наради з активом агропромислового комплексу АР Крим повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

Погодні умови сільськогосподарського сезону 2011-2012 для українських аграріїв видалися аномальними. Так, посушливі умови осені продовжилися сильними морозами у лютому, а наразі відбувається стрімке потепління. Втім, наближається до завершення весняна посівна відповідно до планів.   

«Сьогодні ми практично 6,8 млн. га засіяли з 8,5 млн. га, тобто посівна йде в рамках прогнозів. В цілому ми не бачимо загрози продовольчій безпеці країни, так само, як і не бачимо загрози у вигляді зменшення обсягів експорту або невиконання експортних зобов’язань, оскільки у нас є достатньо великі перехідні запаси», - повідомив Міністр.

Щодо успішного проведення посівної кампанії в АР Крим та подолання несприятливих кліматичних умов у вигляді посушливої весни, Міністр висловив готовність винести на розгляд Уряду питання щодо водопостачання та зрошення сільгоспугідь.

«Сьогодні ми обговорили питання водопостачання та зрошення, оскільки це викликає занепокоєння Міністерства. Тому на засіданні Уряду ми піднімемо питання водопостачання, його умов та стану, стосовно не лише угідь АР Крим, а й усіх областей, які займаються зрошенням сільськогосподарських земель, аби весняно-польові роботи були однаково успішно проведені в усіх регіонах нашої держави», - зазначив Міністр.

 

версія для друку