українська російська англійська
Держава сприяє виведенню Тернопільського радіозаводу з кризи
08.05.2012 | 09:33
Прес-служба Фонду державного майна

ПАТ «Тернопільський радіозавод «Оріон» (державна частка у статутному капіталі 96,13%) у 2012 році планує збільшити прибуток від діяльності до 500 тис. грн. Про це було повідомлено на зборах акціонерів цього ПАТ, що відбулися 20 квітня 2012 року. Згідно розрахунку, за результатами 2012 року до державного бюджету планується перерахувати більше 120 тисяч гривень дивідендів на державну частку. Крім цього, на розвиток виробництва передбачено 40% прибутку. У  першому кварталі 2012 року  ПАТ «Оріон»  спрацював із прибутком більш як 125 тисяч гривень.

Регіональне відділення ФДМУ по Тернопільській області, яке здійснює управління державними корпоративними правами ПАТ «ТРЗ «Оріон», повідомляє, що у порівнянні з 2010 роком, коли збитки «Оріону» сягали понад 3 млн. гривень, у 2011 році  товариство отримало прибутки у сумі 15 тисяч гривень. Цього вдалося досягти в результаті вжитих заходів із виведення підприємства з кризи. На даний час також відсутня заборгованість зі сплати обов'язкових платежів до бюджету та Пенсійного фонду та із виплати заробітної плати.

Крім того, вперше за кілька років за результатами діяльності товариства у 2011 році на загальних зборах акціонерів прийнято рішення про виплату дивідендів на державну частку.

Як повідомив на зборах голова правління ПАТ «Тернопільський завод «Оріон» Ярослав Карпик, у 2011 році було започатковано перспективний напрямок діяльності – освоєно випуск енергозберігаючих ламп спільно з підприємством «Іскра» (Львів). У 2012 році  планується введення у дію другої лінії, що дозволить підприємству значно наростити об’єми  випуску товарної продукції, забезпечить випуск ламп на суму більше  10 млн. гривень. 

Завдяки заходам з виведення підприємства з кризи, зросла продуктивність праці, обсяг виробництва продукції за останні п’ять років збільшився з 26-ти до 31 млн. гривень у 2011 році. Також у 2011 році у порівнянні з 2010 роком на 2,2% зріс обсяг випуску товарної продукції. Усе це дозволило збільшити  внутрішні інвестиції підприємства до 2 млн. гривень, закупити нове обладнання, підвищити на 6% заробітну плату працівникам.

Важливо, що підприємство зберегло основний напрямок діяльності,  отримує  замовлення на виготовлення та поставку радіоапаратури у десятки країн світу Колектив конструкторів працює над  розробкою конкурентноздатної продукції, зменшенні затратності виробництва.

 

 

версія для друку