українська російська англійська
На Херсонщині реалізовано інвестпроект
08.05.2012 | 17:10
Херсонська ОДА

Нещодавно за участі заступника голови обласної державної адміністрації Анатолія Хоменка відбувся пробний пуск виробничих потужностей переробного заводу, побудованого у с. Любимівка Каховського району відповідно до інвестиційного проекту компанії «Деско Юкрейн» (Туреччина).

Місцева газета «Каховська зоря» в одному з випусків надрукувала статтю про цю подію. У матеріалі, зокрема, наводиться інформація головного інженера заводу Віктора Ярового, який розповів гостям, що створено, по суті, безвідходне виробництво. Потужності підприємства розраховані на переробку 200 тонн сировини на добу: напівфабрикат, так звана мучка, іде на подальшу переробку для виробництва олії, а з відходів виробляється біопаливо у вигляді шроту і гранул. Згодом буде освоєно і власне виробництво рафінованої олії. Засновник підприємства Мустафа Дірік вклав у його будівництво 18 мільйонів доларів, подбав про умови й охорону праці, забезпечив гідну заробітну плату (мінімальна становить 2136 гривень). Зараз розробляються умови колективного договору, до якого включено повний пакет соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством України.

- Відбулася предметна розмова з власником підприємства. Він дуже вдячний за підтримку місцевій владі - голові райдержадміністрації В.Сторчаку та його команді - за надану підтримку в реалізації проекту. Вони спільними зусиллями вирішили проблему, пов’язану з ВАТ «Херсонобленерго», і ми бачимо результат: технологічні лінії потужністю 200 тонн на добу готуються до роботи, ведеться їх наладка і випробування, - поділився враженнями А.Хоменко з кореспондентами «Каховської зорі». - І це лише перша черга виробничого комплексу. Наступним етапом буде виробництво олії - саме завдяки сприятливому інвестиційному клімату: і районна, й обласна ради докладають всі зусилля, щоб інвестор почувався комфортно. Саме завдяки такій політиці є можливість залучити на Херсонщину ще більше інвестицій. Зокрема, планується зустріч з представниками компанії, яка займалася будівництвом Бориспільського аеропорту: на меті - повернути до життя Херсонський аеропорт.

Інвестор висловив готовність забезпечити об'єкти соціальної сфери біопаливом за ціною, яка майже дорівнює його собівартості.

 

 

 

версія для друку