українська російська англійська
Товарообіг між Україною і Китаєм зріс на 40%
10.05.2012 | 09:17
Прес-служба Державної митної служби

Перший заступник Голови Держмитслужби Олександр Дороховський та керівники профільних департаментів Держмитслужби зустрілися з радником із торгівельно-економічних питань при посольстві Китайської народної республіки в Україні паном Ло Вейдуном та 2-м секретарем Канцелярії з торгівельно-економічних питань при посольстві КНР Гуном Шуансі.

Під час зустрічі сторони наголосили на важливості партнерських відносин між нашими державами.

Зокрема, у 2011 товарообіг між країнами зріс на 40% та склав 8,5 мільярдів доларів США. А вже за перші чотири місяці 2012 відбулося збільшення товарообігу майже на 20%. Наразі Китай займає другу позицію серед 200 країн – торгівельних партнерів України.

І таке пожвавлення зовнішньоекономічної діяльності між Україною та Китаєм – не межа, переконані у Держмитслужбі. Але ще більший ріст товарообігу можливий за посилення взаємодії між митними відомствами двох країн, зауважив перший заступник Голови Держмитслужби.

Зокрема, обмін попередньою інформацією стосовно транспортних засобів та вантажів і взаємне інформування щодо митної вартості товарів дозволить максимально пришвидшити та спростити митні процедури, а відповідно сприятиме прозорості та ритмічності поставок товарів, наголошують у митній службі.

Це дасть обом країнам можливість побачити цілісну картину здійснення імпортно-експортних операцій, вивести із тіні несумлінних суб’єктів та максимально сприяти діяльності легального бізнесу. Від чого відповідно виграють бюджети та підприємці України та Китаю.

У Митній службі також запропонували провести розширену зустріч із представниками китайського бізнесу в Україні за участі Міжнародної торгівельної палати та Асоціації митних брокерів.

Сторони обговорили необхідність створення об’єднання китайських бізнесменів в Україні, яке надавало б своїм членам організаційну та консультаційну допомогу і централізовано представляло їхні інтереси.

версія для друку