українська російська англійська
Микола Азаров: Природоохоронне законодавство потребує негайних змін
10.05.2012 | 10:46
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Негайно треба вдосконалювати законодавчу базу щодо охорони навколишнього середовища - такий висновок було зроблено за результатами наради в Міністерстві екології та природних ресурсів, яка відбулася минулої суботи. Про це  повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 10 травня.

«Екологія - така ж важлива складова якості життя людей, як якісна і доступна їжа, як добротне житло, як своєчасна і кваліфікована медична допомога тощо», - наголосив Микола Азаров.

Водночас він констатував, що загальна екологічна ситуація в Україні залишається доволі складною. Серед основних проблем можна визначити чотири найважливіших.

Перше: накопичення відходів – як промислових, так і побутових. Технології  їх збирання, знешкодження і переробки в Україні абсолютно не відповідають сучасним вимогам.

Друге: масово порушуються вимоги Водного кодексу. Триває незаконна забудова водозахисних зон і прибережних захисних смуг. Штрафні санкції та покарання недостатні, щоб зупинити порушення закону.

Третє: поширені несанкціоновані вирубування лісу і забудови лісових зон. Тут також питання у справедливості і невідворотності покарання, яким можна зупинити порушників.

Четверте: в гонитві за прибутком виробники технічних сільгоспкультур (соняшника, ріпака) виснажують родючість українських ґрунтів. І нічого не вкладають у їх відновлення.

«Про все це я мав дуже серйозну розмову із представниками міністерств, відомств і регіональних адміністрацій під час селекторної наради  в Мінприроди», - наголосив Микола Азаров. При цьому він додав, що окрім вдосконалення законодавчої бази щодо охорони навколишнього середовища, потрібно «підвищувати відповідальність перед законом, в першу чергу чиновників, які крізь пальці дивляться на порушення».

 

версія для друку