українська російська англійська
Україна і Катар розроблять програму стратегічного співробітництва на 20 років
10.05.2012 | 11:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Сьогодні Катар є лідером росту в регіоні. Для України це надзвичайно важливий рівноправний партнер. Дві країни домовилися розвивати стратегічне співробітництво. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров, підбиваючи підсумки свого офіційного візиту до держави Катар.

«Ми побачили країну, яка динамічно розвивається, перетворює практично мертву пустелю на комфортне для життя екологічне середовище. Формує нове суспільство», - зазначив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр переконаний, що секрет успіху не тільки в тому, що ця невелика країна казково багата на запаси природного газу і нафти. Врешті-решт є чимало прикладів, коли держави не спромоглися розумно розпорядитися отриманим від Бога багатством. Секрет у тому, що керівництво Катару здійснює мудру послідовну політику. Протягом десятиріч в країні політична і соціальна стабільність».

Разом з тим Глава Уряду зазначив, що під час переговорів з главою держави Катар було досягнуто домовленості про стратегічний характер співробітництва між нашими державами.

«Домовилися розробити програму стратегічного партнерства на 20 років. Робота над програмою фактично уже розпочалась. Першими каменями у фундамент програми стане робота в Києві в кінці травня двосторонніх робочих груп з питань енергетики і сільського господарства», - повідомив Микола Азаров. При цьому він зазначив, що уже дав відповідні доручення Міністерству економічного розвитку і торгівлі, як координатору проекту, та іншим міністерствам і відомствам. Він наголосив, що роботу треба побудувати таким чином, щоб стратегічна програма була готова до підписання під час візиту Президента України в Катар восени поточного року.

Під час переговорів з главою держави і Прем’єр-міністром Катару було досягнуто домовленості щодо перспективних напрямів співробітництва і конкретних проектів. Микола Азаров зазначив, що, зокрема, це стосується співробітництва в енергетичній сфері (постачання скрапленого газу, розвідка і видобування газу в Україні); у будівництві (участь українських компаній в будівництві об’єктів до чемпіонату світу з футболу в Катарі у 2022 р.); в АПК (проект зернового порту, терміналу-хабу в Катарі для потреб всього регіону); в транспорті (будівництво залізниці в Судані). «Тобто стратегічне співробітництво України і Катару буде поширюватись і на треті країни, - наголосив Микола Азаров. - Як бачите, проекти є масштабні й амбітні, тому треба зробити все, щоб вони стали реальністю. А це не прогулянка бережком. Це велика робота».

 

версія для друку