українська російська англійська
Головні повітряні ворота Донбасу готові до відкриття
10.05.2012 | 12:27
Донецька ОДА

У 2013 році Донецький аеропорт відзначить свій 80-річний ювілей. До цієї знаменної дати він підійде абсолютно оновлений. Ще у вересні 2009 року було презентовано проект реконструкції провідного аеропорту Східного регіону України. Роботи розпочалися восени того ж року, а минулої весни в Донецькому аеропорту була здана в експлуатацію нова злітно-посадкова смуга. У ході реконструкції була побудована найвища в Україну аеродромно-диспетчерська вишка. Вона призначена для виявлення повітряних суден, вимірювання параметрів їх руху, отримання інформації, необхідної для управління повітряним рухом як в районі аеродрому, так і на повітряних трасах, а також забезпечення безпечного зльоту і посадки літаків, контролю за їх положенням на злітно-посадковій смузі.

 

Сучасна будівля терміналу відповідає всім вимогам комфорту та безпеки. Тепер новий аеровокзальний комплекс зможе приймати літаки будь-якого типу, при цьому пропускна здатність збільшилася в 10 разів - з 300 до 3100 пасажирів на годину. Головні повітряні ворота Донбасу зможуть забезпечити посадку і зліт літаків за будь-якої погоди, навіть в умовах практично нульової видимості, що призведе до скорочення затримок рейсів через погодні умови.

 

У новому терміналі, який складається з 7 поверхів, пасажири, що прибувають і відбувають, як у всіх сучасних аеропортах, знаходяться на різних рівнях, тому вони не будуть перетинатися один з одним, що особливо важливо при великих пасажиропотоках. Будівля аеропорту складається з 3-х основних рівнів і 1-го проміжного. На нижньому рівні розташовані зал видачі багажу, зал прильоту і подальший вихід у місто до автобусної станції і місць паркування автотранспорту. На середньому рівні - зал вильоту, зона реєстрації та оформлення багажу авіапасажирів. На верхньому рівні знаходиться зал контролю авіабезпеки та авіаконтролю, зона Duty Free, зал вильоту. На проміжному рівні розташована зона для трансферних пасажирів.

 

За таким же принципом побудована транспортна естакада, загальною довжиною 322,6 метра. За естакаді і під нею - три смуги руху. Машини, що  в'їжджають і виїжджають, не будуть перетинатися в одному потоці. Паркувальних же місць в оновленому терміналі повинно вистачити всім бажаючим.

 

Інфраструктура аеропорту передбачає триповерховий паркінг - на 605 машин, в тому числі і для малорухомих груп пасажирів, а також відкриті паркінги на 1004 машини, автобусні стоянки на 20 автобусів.

 

Новий термінал оснащений п'ятьма посадковими телетрапами з перехідними галереями. Ними авіапасажири можуть потрапити або безпосередньо на борт повітряного судна, або на перони, де базуються аеродромні автобуси для доставки пасажирів на посадку в літаки.

 

Переміщення пасажирів усередині будівлі з одного рівня на інший передбачено за допомогою ліфтів і ескалаторів. Всього їх 38.

 

Дві пішохідні галереї, що з'єднують будівлю аеровокзалу і паркінги, дозволяють безперешкодно переміщатися з місць паркування автотранспорту в зону вильоту.

 

Також, передбачена сучасна організація обслуговування маломобільних груп населення.

 

Введення в експлуатацію нового аеровокзального комплексу дозволить значною мірою інтенсифікувати польоти, а впровадження транзитних технологій дасть можливість створити в Донецькому міжнародному аеропорту великий стикувальний міжнародний вузол.

 

З введенням реконструйованого аеропорту інвестиційна і туристична привабливість Донецької області буде незмінно підвищуватися.

 

«Розвиток інфраструктури області - одна з найважливіших складових успішної побудови здорової економіки», - відзначає голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький. За його словами, реконструкція головних повітряних воріт області - аеропорту не тільки забезпечить комфорт для пасажирів, але і принесе масу плюсів з глобальної точки зору. Адже сучасний аеропорт - це збільшення виробничого потенціалу та розширення ділових можливостей Донецького регіону.

 

В кінці минулого року на сесії обласної ради було прийнято рішення присвоїти Донецькому міжнародному аеропорту ім'я всесвітньо відомого композитора Сергія Сергійовича Прокоф'єва, який народився на Донецькій землі.

 

Сьогодні реконструкція аеропорту знаходиться на завершальному етапі. Відкриття нового сучасного терміналу заплановане на 14 травня.

 

 

 

 

 

версія для друку