українська російська англійська
На Луганщині встановлюють метеощогли на місці майбутнього вітропарку
10.05.2012 | 17:45
Луганська ОДА

Проект з будівництва вітропарку в Краснодонському районі Луганської області вступив в активну фазу. Встановлена перша з трьох експериментальних щогл і змонтовані датчики для вимірювання потужності та напрямку вітру.

«Встановленням обладнання займається німецька компанія« Віндгард». До Німеччини же в режимі реального часу будуть направлятися і дані, зафіксовані датчиками, що розміщені на щоглі. На основі показань вимірювальних приладів фахівці компанії проведуть оцінку комерційної ефективності майбутнього вітропарку », - про це розповів голова Краснодонської райдержадміністрації Юрій Докучаєв, коментуючи хід реалізації одного з наймасштабніших енергозберігаючих проектів на Луганщині.

Нагадаємо, що минулого року донецьке підприємство «Вітряний парк Новоазовський» звернулося до голови Луганської облдержадміністрації Володимира Пристюка з пропозицією використовувати їх досвід з будівництва вітряних установок для створення аналогічних вітропарків в регіоні. Луганське керівництво активно підтримало ідею будівництва вітроелектростанцій на територіях Краснодонського і Лутугинського районів.

Регіональна влада для реалізації проекту створила режим максимального сприяння. Вже виділено 17 тис. га землі для встановлення вітрогенераторів.  Створено підприємство ТОВ «Краснодонський вітряний парк», яке, після закінчення вимірювальних і проектно-конструкторських робіт, займатиметься будівництвом і обслуговуванням вітряних установок.

Перший комплекс з 10 вітротурбін передбачається запустити в I півріччі 2013 року. Всього ж в Краснодоні буде встановлено 160 вітрогенераторів загальною потужністю 400 мВт. Вартість проекту, за розрахунками фахівців, складе порядку 700 млн. євро. При цьому термін окупності вітроустановок складе приблизно 5 років. «Вироблена за допомогою вітру електроенергія буде закуповуватися державою за високим «зеленим тарифом », який покликаний стимулювати розвиток альтернативної енергетики в нашій країні», - пояснив глава Краснодонської райдержадміністрації.

Сам район вигоду від реалізації проекту отримує вже зараз. Плата за оренду землі і податок з діяльності ТОВ «Краснодонський вітряний парк» йдуть безпосередньо в місцеву казну. Всього ж після запуску вітроустановок, як запевняє районна влада, до бюджетів всі рівнів буде додатково щорічно перераховуватися близько 20 млн. грн. податків і зборів.

«Крім того, на етапі будівництва буде створено понад 400 робочих місць і 50 постійних місць роботи - при експлуатації станції», - пообіцяв Юрій Докучаєв.

Інвестори також беруть на себе зобов'язання провести ремонт під'їзних доріг (400 км дорожнього полотна) і створити необхідну для роботи вітропарку інфраструктуру. Йдеться, зокрема, про повну реконструкцію місцевих енергетичних мереж.

версія для друку