українська російська англійська
Р.Богатирьова: Всі учасники та гості Євро-2012 будуть забезпечені меддопомогою належної якості
10.05.2012 | 18:13
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Як повідомила в четвер на брифінгу в Кабінеті Міністрів України Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, МОЗ активно працює над забезпеченням умов для надання необхідних медичних послуг належної якості та максимальної доступності учасникам, гостям, уболівальникам Євро-2012.

«Всі учасники та гості фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, в тому числі, іноземці, будуть забезпечені медичною допомогою належної якості. При цьому передбачено надання різних видів медичної допомоги – першої невідкладної, спеціалізованої високоспеціалізованої та швидкої», – наголосила Раїса Богатирьова.

Для цього, за її словами, Міністерство охорони здоров’я здійснює заходи з приведення закладів охорони здоров'я, що використовуватимуться для медичного обслуговування в приймаючих містах під час проведення чемпіонату, у відповідність з вимогами УЄФА. Проводиться підготовка та підвищення кваліфікації медичних працівників приймаючих міст та причетних регіонів, а також підготовка до належного реагування медичних служб і закладів охорони здоров'я в приймаючих містах у разі виникнення надзвичайної ситуації. Головними управліннями охорони здоров’я приймаючих міст чемпіонату Євро-2012 деталізовано плани медичного забезпечення в звичайному режимі роботи та у разі реагування на виникнення надзвичайної ситуації для кожного окремого офіційного місця з урахуванням транспортного сполучення та розташування визначеного закладу охорони здоров’я для медичного обслуговування відповідної цільової групи УЄФА.

Крім того, повідомила Міністр охорони здоров’я, залучено 600 волонтерів із числа студентів 5-6 курсів медичних університетів для роботи в медичних підрозділах стадіонів, фан-зон, диспетчерських та бригадах швидкої медичної допомоги, приймальних відділеннях визначених лікарень. Укладені угоди між медичними установами та асистуючими компаніями, щоб надавати безперебійну допомогу у разі необхідності хворим, які мають страховий поліс. Завершується забезпечення фінансуванням у визначених обсягах міст та медичних закладів, які в разі необхідності будуть приймати хворих.

«Для надання стаціонарної допомоги учасникам, уболівальникам та гостям чемпіонату в приймаючих містах готуються заклади охорони здоров’я із загальним ліжковим фондом лікарень близько 9000 ліжок – кардіологічних, хірургічних, реанімаційних, інтенсивної терапії, травматологічних, тощо», – зауважила Раїса Богатирьова. При цьому вона підкреслила, що мережа лікувальних закладів, які спеціально визначені для надання гостям чемпіонату медичної допомоги, працюватимуть у цілодобовому режимі.

Медичне забезпечення під час Євро-2012 буде організовано й на пунктах пропуску через державний кордон за участю медичних служб аеропортів, залізниці та місцевих закладів охорони здоров'я, а також на території пунктів пропуску автомобільного сполучення, де створюються тимчасові медичні пункти або передбачається першочерговий виклик швидкої медичної допомоги.

З метою надання своєчасної невідкладної медичної допомоги учасникам дорожнього руху на дорогах загального користування (близько 5000 тис. км) в регіонах визначені заклади охорони здоров’я та їх підрозділи, що відповідають за конкретні відрізки доріг (до 60 км кожний) для надання екстреної медичної допомоги постраждалих у ДТП у цілодобовому режимі.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо поінформованості іноземців про санітарно-епідеміологічну обстановку в Україні, Віце-прем`єр зазначила, що згідно з протоколами Всесвітньої організації здоров’я люди, які мають намір відвідати подібні заходи, попереджаються про санітарно-епідеміологічну ситуацію в країні, в яку виїздять, і їм рекомендуються відповідні заходи, аби не наражатися на небезпеку захворювання. «З іншого боку, Держсанепідслужба України вживає заходів для того, щоб можна було своєчасно виявляти громадян, стан здоров’я яких є загрозливим для розповсюдження інфекційних хвороб», – наголосила Раїса Богатирьова. За її словами, Україна, як приймаюча сторона, відповідно до протоколів ВООЗ, надала вичерпну інформацію про стан захворюваності на інфекційні хвороби на нашій території. Таким же чином вчинила і Польща.

Держсанепідслужбами Донецької, Київської, Львівської, Харківської областей та міста Києва проводиться робота щодо посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду в приймаючих містах та офіційних місцях Євро-2012, а також контролю за санітарно-епідемічною ситуацією для запобігання виникненню та поширенню інфекційних хвороб і забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на території України під час проведення чемпіонату. Щомісяця інформація про проведену роботу надається до Державної санітарно-епідеміологічної служби України для  координації дій та оперативного вирішення питань здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду під час підготовки та проведення Євро-2012 діють оперативні штаби згідно з наказами головних державних санітарних лікарів відповідних територій.

 

версія для друку