українська російська англійська
На Луганщині розвивається альтернативна енергетика
14.05.2012 | 09:02
Прес-служба Міністерства екології і природних ресурсів

В Краснодонському районі Луганської області вступив в активну фазу  проект з будівництва вітропарку. Вже встановлена перша з трьох експериментальних щогл і змонтовані датчики для вимірювання потужності та напрямку вітру. Для встановлення вітрогенераторів виділено 17 тис. га землі.

Перший комплекс з 10 вітротурбін передбачається запустити в I півріччі 2013 року. Всього ж в Краснодоні буде встановлено 160 вітрогенераторів загальною потужністю 400 МВт. Вартість проекту, за розрахунками фахівців, складе орієнтовно 700 млн євро. При цьому термін окупності вітроустановок становитиме приблизно 5 років.

Окрім бюджетних відрахувань та створення понад 400 робочих місць, в тому числі 50 постійних - при експлуатації станції, інвестори беруть на себе зобов'язання провести ремонт під'їзних доріг і створити необхідну для роботи вітропарку інфраструктуру. Йдеться, зокрема, про повну реконструкцію місцевих енергетичних мереж.

Вироблена за допомогою вітру електроенергія буде закуповуватися державою за високим «зеленим тарифом», який покликаний стимулювати розвиток альтернативної енергетики в нашій країні.

 

 

 

версія для друку