українська російська англійська
На новому терміналі Донецького аеропорту вперше здійснив посадку Boeing
14.05.2012 | 11:54
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У Донецьку під час урочистого відкриття нового терміналу комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Донецьк» вперше здійснив посадку один із гігантів авіабудування – літак Boeing-747. Урочистості з нагоди введення в експлуатацію нового терміналу відбуваються сьогодні, 14 травня, за участі Президента України Віктора Януковича, Віце-прем’єр-міністра України – міністра інфраструктури Бориса Колеснікова та інших почесних гостей.

Другий за пасажиромісткістю в світі літак - Boeing-747 здійснив посадку на нову злітно-посадкову смугу, відкриття якої минулого літа ознаменувала посадка найбільшого в світі вантажного літака «Мрія». Boeing-747 сягає 70,7 м в довжину та 19,4 м в висоту, а розмах його крил становить 64,4 м. Загалом штучна смуга в Донецьку здатна приймати будь-які види літаків, включаючи вже названий Boeing-747 та Airbus-380.

Довідка. Новий термінал, збудований в Донецьку компанією «Альтком», має сім поверхів, з них три - основні. Висота будівлі - 19 метрів, а в найвищій частині - 23 метри.

Потоки пасажирів розділені на два рівні: «виліт» і «приліт». У зоні «Прибуття» (рівень «- 6» метрів) розташовані 20 кабін паспортного контролю, чотири каруселі для видачі багажу, а також два пункти митного контролю. На цьому рівні також передбачений вихід до автостанції. У зоні «Реєстрація» (рівень «0» метрів) розміщені 38 стійок реєстрації та дві стійки для прийому негабаритного багажу. У зоні «Виліт» (рівень «7,8 м») знаходяться 18 ліній огляду на авіабезпеку, 22 кабіни паспортного контролю, а також п’ять виходів на посадку через гейти.

Пропускна спроможність нового терміналу  зросла в 10 разів – до 3 тис. 100 пасажирів на годину.

Загальна площа будівлі - 58 тис. квадратних метрів, залів очікування - 5 тис. метрів квадратних, комерційних об'єктів – 4 тис. квадратних метрів.

Оновленому  аеропорту присвоєно ім'я відомого композитора - Сергія Сергійовича Прокоф'єва, який народився в Донецькій області. На будівлі нового терміналу вже змонтовано  відповідний напис.

В аеровокзальний комплекс також входить автостанція, триповерховий паркінг на 605 машин (з них 31 паркувальне місце - для малорухомих груп пасажирів), відкриті паркінги на 1004 машини, автобусні стоянки на 20 автобусів. Термінал з'єднаний з паркінгом двома критими галереями. До будівлі примикає естакада. По естакаді і під нею три смуги руху.

Для зручності пасажирів увесь комплекс спроектований таким чином, що пасажири можуть пройти від літака до паркінгу не виходячи на вулицю.

У терміналі також передбачена сучасна організація обслуговування маломобільних груп населення.

 

версія для друку