українська російська англійська
Нагороджено переможців Міжнародного фестивалю "Харьковская сирень"
14.05.2012 | 12:50
Харківська ОДА

В приміщенні Палацу студентів Харківської національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого урочисто закрився IV Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів «Харьковская сирень».

На урочистій церемонії закриття були присутні голова ХОДА, голова оргкомітету фестивалю Михайло Добкін, його заступник Євген Савін, відома французька актриса, почесний президент і член журі кінофестивалю Мілен Демонжо, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат, член Правління Союзу кінематографістів РФ, голова журі Володимир Фокін, актор, режисер і сценарист, Народний артист РРФСР Родіон Нахапетов, відомий американський кіно і телепродюсер, президент Фонду Дружби Наташа Шляпнікофф, фахівець з кіноспецеффектів, володар призу Американської кіноакадемії "Оскар" Юджин Мамут, відомий графік, майстер мультиплікації, художник-постановник анімаційних фільмів , власниця студії «Animagic» (США) Ірина Борисова.

В урочистій обстановці журі оголосило список фільмів-переможців. З 20 картин, що боролися за перемогу в 6 номінаціях, срібні гілки бузку на бронзовій підставці отримали:

- номінація «Краща операторська робота» - Патрік Жиринжеллі (фільм  «Dans le nez»/«У носі», Патрік Беро, Франція);

- номінація «Кращий сценарій» - Джоель Катрін і Бернар Тангі («Je pourrais être votre grand-mère»/«Я могла би бути вашою бабусею», Бернар Тангі, Франція);

- номінація «Краща режисерська робота» - Бартош Круглик («Vanishing»/«Зникнення», Польща);

- номінація «Кращий документальний короткометражний фільм»: «Ельза і Олаф», Юлія Соловйова, Євген Мєстєчкін, ФРН, і «Tomatl: Chronique-de la fin dun monde»/«Томатл: Хроніка кінця світу», Люїс Брюсено, Франція;

- номінація «Кращий ігровий короткометражний фільм - «Отче наш», Маріус Івашкевічус, Литва.

«Гран-прі» фестивалю отримав фільм «Glasgow» польського режисера Петра Субботко. Також було вручено приз Мілен Демонжо, який отримав фільм «Енмеш» Айнура Аскарова з Росії. Диплом фестивалю отримав фільм «Новорічна інтермедія» харків'янина Бориса Шустермана.

Перемогу в номінації "Кращий анімаційний фільм" жюрі не присудило жодній роботі.

«Вибір був непростим. Відбіркова комісія пред'явила журі 20 картин, і маю сказати, що серед них були роботи різного рівня. Фільми-лідери - це роботи високого класу, які могли б прикрасити будь-який кінофестиваль світу, і вони дуже сильно відрізняються від деяких інших робіт. Але тим не менш, нам непросто було розподілити надані в наше розпорядження призи, хоча в той же час ми були абсолютно одностайні з присудженням Гран-Прі польському режисеру», - сказав Володимир Фокін.

версія для друку