українська російська англійська
Новий термінал у Донецьку під час Євро обслуговуватиме міжнародні рейси
14.05.2012 | 14:19
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Новий термінал Міжнародного аеропорту «Донецьк» розпочне прийом рейсів з 15 травня. Про це сьогодні повідомив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков під час урочистого відкриття нового терміналу.

За його словами, здійснювати регулярні внутрішні рейси – по Україні – з нового терміналу можна буде після футбольного чемпіонату Євро-2012, тобто з 1 серпня поточного року. Під час турніру усі міжнародні рейси виконуватимуться із нового терміналу, а внутрішні обслуговуватиме старий термінал аеропорту «Донецьк».

Очікується, що у 2012 році донецький аеропорт прийме 1,2 млн. пасажирів. При цьому, як зазначив Віце-прем’єр-міністр України, його потужність в обслуговуванні складає понад 5 млн. пасажирів на рік. «У свою чергу у 2015 році ми очікуємо, що донецький аеропорт обслуговуватиме близько 4 млн. на рік», - підкреслив Борис Колесніков.

Нині ж новий термінал повністю працюватиме на гостей Євро-2012. «За вимогою УЄФА, норма, обслугованих аеропортом пасажирів під час чемпіонату у день, складає 30 тисяч. Однак зараз не можна точно сказати, скільки пасажирів обслужить аеропорт за чемпіонат, оскільки не відомо, які команди потраплять  у Донецьк на чверть та півфінал чемпіонату», - повідомив Борис Колесніков.

Крім того, слід зазначити, що аеропорт «Донецьк» зможе приймати та обслуговувати найбільші літаки світу, включаючи такі гіганти як Boeing-747 та Airbus-380. За словами Бориса Колеснікова, унікальність донецького аеропорту полягає в тому, що він може приймати будь-який літак з найбільших літаків світу, зокрема, новий Airbus-380.

Своєрідне «випробування» на міцність аеропорт вже пройшов: відкриття нової злітно-посадкової смуги в Донецьку ознаменувала посадка найбільшого в світі вантажного літака «Мрія». Сьогодні на відкриття нового терміналу прибув другий за пасажиромісткістю в світі літак - Boeing-747, що сягає 70,7 м в довжину та 19,4 м в висоту, а розмах його крил становить 64,4 м.

 

версія для друку