українська російська англійська
Україна та Намібія розширятимуть зв'язки в оборонній сфері
15.05.2012 | 11:34
Прес-служба Міністерства оборони

15 травня в рамках офіційного візиту в Україну намібійської військової делегації у Києві відбулася зустріч Міністра оборони України Дмитра Саламатіна та Міністра оборони Республіки Намібія Чарльза Намоло та переговори у складі делегацій двох країн.

У ході переговорів глава вітчизняного оборонного відомства підкреслив, що Україна та Республіки Намібія мають великий потенціал для співробітництва в оборонній галузі.

Як зауважив Дмитро Саламатін, потужний поштовх розвитку цього співробітництва має дати підписання угоди про співробітництво в оборонній сфері, проект якої на даний час знаходиться на розгляді у відповідних державних структурах України і Намібії.

«Між нашими державами існують давні глибокі зв’язки. Ми готові розширяти їх за рахунок опрацювання різноманітних варіантів співробітництва в оборонній сфері», – підкреслив Дмитро Саламатін.

За його словами, у Міністерстві оборони України підготовлені пропозиції, які дозволять інтенсифікувати українсько-намібійське військове співробітництво. Зокрема, йдеться про співпрацю за напрямами військової освіти, підготовки військ, участі у миротворчих операціях тощо.

Присутній на переговорах генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Дмитро Перегудов поінформував Міністра оборони Республіки Намібія про можливі напрями військово-технічного співробітництва. У цьому контексті він акцентував увагу на можливостях українських підприємств оборонно-промислового комплексу щодо виробництва, модернізації, ремонту і обслуговування різноманітних зразків озброєння і військової техніки.

Перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко розповів високоповажному іноземному гостю про систему військової освіти в Україні.

«Існуюча в Україні система військової освіти є унікальною. Ми маємо можливість готувати фахівців за усім спектром військових спеціальностей для всіх видів і родів військ», – наголосив він.

Як підкреслив віце-адмірал Ігор Кабаненко, в Україні також накопичений чималий досвід підготовки спеціалістів для участі в міжнародних миротворчих операціях, а також проведення багатонаціональних навчань.

Своєю чергою глава оборонного відомства Республіки Намібія висловив зацікавленість у висловлених українською стороною пропозиціях, які становлять взаємний інтерес. Чарльз Намоло підкреслив важливість подальшого розвитку українсько-намібійського співробітництва в першу чергу у військово-технічній галузі. Він також висловив сподівання, що цей візит стане серйозним кроком у налагодженні плідних контактів між двома державами, у тому числі сприятиме якнайшвидшому підписанню угоди про співпрацю в оборонній сфері між Україною і Намібією.

В рамках візиту планується відвідування іноземною делегацією Національного університету оборони України, ДП «Антонов», підприємств оборонно-промислового комплексу, які входять до складу ДК «Укроборонпром».

 

 

версія для друку