українська російська англійська
566 предметів старовини передадуть митники до музеїв, бібліотек та релігійних закладів
15.05.2012 | 12:08
Чернігівська ОДА

Як зазначалося на прес-конференції, що відбулась у Чернігівській митниці,  протягом 2011 року до українських музеїв, бібліотек та релігійних закладів було передано предметів старовини на суму 54,5 тисячі гривень. Цього року Чернігівська митниця вперше передає історико-культурні цінності. Вартість предметів, що будуть передані у травні 2012 року за оцінкою експертів становить 111,5 тисяч гривень.

Відтепер отримали свою постійну прописку у фондах Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" та Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського предмети релігійного призначення, старовинні побутові речі, монети, грошові купюри, колекція листівок.

Старовинні речі, що визнані історичними цінностями будуть передані:

 - до 5-ти Національних музеїв: Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній", Національного музею історії України, Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.", Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Національного науково-дослідного реставраційного центру України;

- до 3-х музеїв: Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського, Державного політехнічного музею при НТУУ "КПІ" і Музею театрального, музичного та кіномистецтва України;

- до Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г.Короленка;

-  до Чернігівської єпархії УПЦ (дві сучасні ікони "Святі князь Ігор і Великомучениця Ірина" та "Богоматір Афонська").

Загалом протягом травня Чернігівською митницею буде передано до названих вище установ 566 предметів, що становлять історичну цінність для України.

 

версія для друку