українська російська англійська
Микола Азаров у Брюсселі зустрівся з Кетрін Ештон
15.05.2012 | 13:29
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

15 травня 2012 року в Брюсселі Прем’єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з Високим Представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики, Віце-президентом Європейської Комісії Кетрін Ештон.

Микола Азаров та Кетрін Ештон обговорили актуальні питання відносин Україна-ЄС, включаючи перспективи укладення Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Високий Представник ЄС поінформувала Главу Уряду України про результати обговорення цього питання міністрами закордонних справ ЄС напередодні 14 травня ц.р.

Окрему увагу було приділено внутрішньополітичній ситуації в Україні. Керівник Уряду України поінформував Високого Представника про реформи, які здійснюються в Україні. Він запевнив, що Україна намагається у максимально прозорий та конструктивний спосіб дати відповідь на зауваження ЄС. Зокрема, він звернув увагу на прийняття Верховною Радою України нового Кримінально-процесуального кодексу, який має радикально змінити принципи у кримінальному провадженні, а також на реформи в податковій та митній сферах, триваючий процес дерегуляції економіки.

Микола Азаров підкреслив, що українська влада зробила все для проведення чесних і демократичних виборів. Зокрема, прийнято закони про вибори, про громадські організації, про публічну інформацію.

Водночас Глава Уряду закликав представників ЄС направляти в Україну на вибори стільки спостерігачів, скільки вони вважають за необхідне, оскільки влада України зацікавлена, щоб виборчий процес пройшов максимально відкрито і прозоро.

Зі свого боку Кетрін Ештон наголосила, що дотримання Україною принципів верховенства права, а також проведення прозорих і демократичних парламентських виборів восени цього року матимуть визначальне значення для швидкості політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС.

 

версія для друку