українська російська англійська
У Чернівецькій області перераховано понад 150 тис. пенсій
15.05.2012 | 17:30
Чернівецька ОДА

Із 20 задекларованих соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича – чотири стосуються пенсійного забезпечення громадян і три з них з 1 травня нинішнього року реалізовуються на практиці. Про це повідомив начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів.

«Вже з 1 травня здійснено перерахунок пенсій 150,3 тис. пенсіонерам області, які вийшли на пенсію до 2008 року. Середній розмір збільшення пенсійної виплати на Буковині в зв’язку з осучасненням заробітної плати складає 119,17 гривень», – відзначив Михайло Романів.

Він наголосив, що з 1 травня для 77,8 тис. пенсіонерів області, які отримують трудові пенсії та мають страховий стаж 20 і 25 років (жінки і чоловіки відповідно), незалежно від часу виходу на пенсію, сума підвищення склала 100 гривень. Для 13,6 тис. пенсіонерів, які мають меншу тривалість страхового стажу, сума підвищення з 1 травня склала 50 гривень, а для одержувачів соціальних пенсій (таких в області понад 3 тис. осіб) – 30 гривень.

Михайло Романів додав, що для 24,6 тис. осіб – учасників війни проведено доплату до підвищення, що встановлюється до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання. Відтепер розмір зазначеного підвищення становить 15% (раніше – 10%) прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, з 1 травня 2012 року зазначена категорія осіб отримуватиме підвищення на 41,9 грн. більше, повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів.

На таку ж суму (41,90 грн.) з 1 травня 2012 року збільшено підвищення, що встановлюється до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, і для 578 учасників війни. Розмір зазначеного підвищення збільшено з 15% до 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Також, як інформував Михайло Романів, з 1 травня 2012 року встановлено доплату до підвищення для майже 2,2 тис. членів сімей військовослужбовців, партизанів, підпільників, які померли внаслідок поранення, каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби та вдів померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге. Розмір зазначеного підвищення збільшено з 28% до 42% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

В цілому по області перераховано 224 тис. 842 пенсії, що складає майже 94% загального контингенту одержувачів пенсій області. Додаткові видатки на виплату підвищених пенсій в області складають понад 25,5 млн. грн. Середній розмір пенсії за травень поточного року в області склав 1222,54 грн., що на 13,8 % більше, ніж за відповідний період минулого року.

За словами Михайла Романіва, до кінця року передбачається підвищення на 35% пенсійних виплат для осіб, які вийшли на пенсію з військової служби. Підвищення відбуватиметься поетапно: з 1 липня, 1 вересня та 1 січня. Таке підвищення в області передбачено для близько 8 тис. осіб.

 

версія для друку