українська російська англійська
Україна демонструє безпрецедентну відкритість у справі Тимошенко: Микола Азаров запросив юристів ЄС на касаційний процес
15.05.2012 | 16:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Микола Азаров запросив європейських юристів взяти участь у касаційному процесі у справі Тимошенко. Про це Прем’єр-міністр України заявив на спільній прес-конференції з Міністром закордонних справ Датського Королівства Віллі Сьовндалем та Членом Європейської Комісії Штефаном Фюле у Брюсселі.

«Зараз розпочинається касаційний процес у справі Тимошенко. Ми готові запросити на цей процес представників юридичних служб європейських країн, щоб вони ознайомилися з матеріалами, вивчили цей процес та вислухали аргументи», - зазначив Микола Азаров.

При цьому він підкреслив, що Юлія Тимошенко засуджена не за політичну діяльність, а виключно за вчинення кримінального злочинуфальсифікацію урядових директив на підписання газових контрактів з Росією 2009 року.

«Справа, безумовно, не у переслідуванні опозиції. Справа у верховенстві закону. Перед законом всі рівні, зокрема і колишній прем’єр-міністр. Ми нікого в нашій країні не переслідуємо за політичними мотивами», - зазначив Микола Азаров. При цьому він підкреслив, що в Україні опозиція може вільно вести свою політичну діяльність, зокрема проводити мітинги, під час яких вони вільно критикують діяльність влади.

Водночас Глава Уряду підкреслив, що Україна максимально відкрита в гуманітарній співпраці та пішла на безпрецедентні кроки в рамках чинного законодавства: для лікування Тимошенко запрошені німецькі спеціалісти.

«Ще раз підкреслюю: ми готові в рамках касаційного процесу забезпечити максимальне дотримання прав Тимошенко», - підкреслив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду підкреслив, що критика України за нібито вибіркове правосуддя щодо справи Тимошенко ніколи не була підкріплена юридичними висновками. Саме тому Прем’єр-міністр України і запропонував європейським юристам взяти участь в касаційному розгляді справи Тимошенко.

версія для друку