українська російська англійська
Держпрограми охорони здоровя, що діють на Львівщині, профінансовані на 100%
15.05.2012 | 18:10
Львівська ОДА

Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк на апаратній нараді наголосив на необхідності активної реалізації державних цільових програм у сфері охорони здоров’я, серед яких насамперед програми для людей, що потребують обов’язкової медичної допомоги та підтримки – онкохворих, ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, хворих на цукровий діабет.

Як повідомив на нараді в.о. начальника головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Середа, державні програми, що діють в області, профінансовані на 100% та виконуються у повному обсязі.

Так, у рамках реалізації програми «Цукровий діабет» лікарні області повністю забезпечені візуальними тест-смужками, реактивами і витратними матеріалами для ранньої діагностики хвороби. На Львівщині працюють 7 апаратів для вимірювання глікозильованого гемоглобіну та мікроальбумінорії, які повністю забезпечені необхідними матеріалами, а також 11 кабінетів «Самоконтролю хворих на цукровий діабет». Всі хворі забезпечені інсуліном, а хворі ІІ типу – цукрознижуючими препаратами на 30% від потреби. Діти із лабільним перебігом, частими гіпоглікеміями забезпечені у повному обсязі препаратами глюкагону для запобігання розвитку гіпоглікемічних станів. Всі діти та вагітні, які вперше захворіли на цукровий діабет, забезпечені комплектами глюкометрів з розрахунку 350 шт. на рік та витратними матеріалами до них.

За інформацією Ореста Середи, в рамках загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями для Львівського регіонального онкологічного лікувально-діагностичного центру придбано медикаменти у необхідній кількості та асортименті. Онкохворі забезпечені симптоматичним лікуванням у поліклініках за місцем проживання. За І квартал цього року спеціалізованим лікуванням (хірургічне, променеве, хіміогормонотерапія) охоплено 1038 хворих із 1670 первинно виявлених. Сформовано реєстр для скринінгу жіночого населення області, що становлять групу ризику на рак жіночих органів. Онкологи, дільничні терапевти, сімейні лікарі та інші спеціалісти поліклінічних підрозділів продовжили формування груп підвищеного ризику на рак.

Для ВІЛ-інфікованих створені умови для добровільного тестування на ВІЛ-інфекцію. Область повністю забезпечена тест-системами для тестування донорської крові та її компонентів на ВІЛ-інфекцію, АРВ-препаратами для медикаментозної профілактичної терапії ВІЛ-інфекції у дітей, народжених ВІЛ-позитивними вагітними, швидкими тестами та стандартними тест-системами для діагностики ВІЛ-інфекції у вагітних. Усі ВІЛ-позитивні вагітні забезпечуються антиретровірусним препаратом «Зидовудин» для попередження передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини. Діти, які народились від ВІЛ-позитивних матерів, охоплені профілактичним лікуванням антиретровірусними препаратами і безкоштовно забезпечувались адаптованими молочними сумішами.

У центральних районних та міських лікарнях області створено 36 кабінетів «Довіра», де здійснювалась діагностика ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також консультативна та профілактична робота.

Крім зазначених, у Львівській області також у повному обсязі виконуються державна програма «Репродуктивне здоров’я нації та загальнодержавна програма імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб.

версія для друку