українська російська англійська
Микола Азаров закликав ЄС сприяти Україні у здобутті енергетичної незалежності
15.05.2012 | 18:59
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров закликав Європейський Союз активніше сприяти зусиллям України щодо здобуття енергетичної незалежності та забезпечення альтернативних поставок енергоносіїв. Про це Глава Уряду заявив під час П’ятнадцятого засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС у Брюсселі.

«Ми б хотіли бачити більш активну позицію ЄС щодо України, як члена Європейської енергетичної хартії», - заявив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр зазначив, що Україна приєдналася до Європейської енергетичної хартії, виконує всі свої зобов’язання в її рамках та вже вжила заходів для імплементації цього документу. Як член Хартії, відзначив Микола Азаров, наша держава розраховує на більш активну позицію ЄС щодо підтримки своїх зусиль.

Крім того, Глава Уряду відзначив, що Україна протягом більше ніж двох років забезпечує безперебійну поставку російського газу до Європи, при цьому ставка транзиту в двічі менша від середньоєвропейської. Тобто, наголосив Микола Азаров, цю роботу Україна робить сумлінно, але собі у збиток, забезпечуючи цим зниження ціни для Європи. Саме тому Україна хотіла б бачити відповідні кроки ЄС в енергетичній сфері.

 

версія для друку