українська російська англійська
На ліки для чорнобильців на Львівщині виділять 930 тис. грн.
16.05.2012 | 10:20
Львівська ОДА

На виконання соціальних ініціатив Президента України передбачено додаткові обсяги фінансування заходів, спрямованих, зокрема на поліпшення життя інвалідів. Про це повідомлялося під час апаратної наради під керівництвом голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка.

Як зазначив начальник головного управління праці та соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василь Мартиняк, у 2012 році кожного, хто цього потребує, необхідно забезпечити інвалідним кріслом та протезом.

Потреба у колісних кріслах та протезах складає 25953 одиниці. Виготовлятиме їх Львівське казенне експериментальне підприємство засобів пересування і протезування. На це потрібно 18,9 млн. грн., зокрема:

- 690 інвалідів, що проживають на Львівщині та потребують інвалідного крісла, середня вартість якого 3,5 - 5,5 тис. грн. Загальна сума складає  2,5 млн. грн.;

- 22347 інвалідів, в т.ч. 4309 осіб, що проживають на Львівщині, потребують забезпечення ортопедичним взуттям на загальну суму 12,9 млн. грн.;

- 2916 інвалідів, в т.ч. 305 осіб, що проживають на Львівщині, потребують забезпечення протезно-ортопедичними виробами на загальну суму 3,5 млн. грн.

Михайло Костюк наголосив на важливості реалізації президентських соціальних ініціатив, відповідно до яких вперше в Україні запроваджується окрема державна підтримка сімей, що виховують дітей із дитячим церебральним паралічем.

На Львівщині проживає 1078 дітей віком до 18 років, хворих на ДЦП, які не отримують достатніх реабілітаційних послуг. У цьому році в рамках нової Державної програми заплановано проведення реабілітації усіх 1078 хворих дітей в Міжнародній клініці відновного лікування.

Важливим завдання влади залишається забезпечення гідним спеціалізованим медичним лікуванням інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС та інвалідів, потерпілим від Чорнобильської катастрофи.

На диспансерному обліку в закладах охорони здоров’я Львівщини знаходиться 7689 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 16.02.2012 року № 87/0/5-12 затверджено перелік аптек, які забезпечують медикаментами за пільговими рецептами громадян цієї категорії.

З метою вдосконалення і впорядкування надання спеціалізованої медичної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи закріплено 6 спеціалізованих медичних закладів на 150 ліжок. Для зазначеної категорії інвалідів буде значно поліпшено рівень надання медичної допомоги.

Як зазначив начальник головного управління праці та соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василь Мартиняк, станом на 11 травня для забезпечення медикаментами громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в обласному бюджеті затверджено 930 тис. грн. Здійснено помісячний розподіл коштів з урахуванням фактичної чисельності постраждалих громадян  та забезпечено фінансування заявок для відшкодування аптечним закладам. Сума відшкодування складає 276,6 тисрн.

У спеціалізованих медичних закладах пройшли повний курс лікування 420 осіб, в тому числі у Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих - 186 осіб,  4-й міській клінічній лікарні міста Львова - 165 осіб, Львівській обласній клінічній лікарні - 21 особа.

 

 

версія для друку