українська російська англійська
Бухгалтери витрачатимуть на податкову документацію менше часу
16.05.2012 | 15:42
ПРЕС-СЛУЖБА Державної податкової служби

До кінця року бухгалтери українських підприємств витрачатимуть у півтора разу менше часу на формальності, пов’язані з оподаткуванням. Про це заявив Голова Державної  податкової  служби України Олександр Клименко під час спільної прес-конференції ДПС України та аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers в Україні.

 «Ми давно заявили курс на перетворення нашої служби з фіскального відомства на сервісне. І поступово, за допомогою експертів світового рівня, переходимо від ідеї та гасла до ґрунтовної концепції, до детального плану роботи, яким має керуватися будь-який співробітник ДПСУ – від голови до інспектора», - зауважив він.

За пропозиціями фахівців визнаної у світі аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers, які працюють зараз над розробкою стратегії розвитку ДПСУ, саме сервісні функції мають бути покладені в основу перетворень у податковій сфері. Сьогодні на податковий облік витрачається 657 годин робочого часу бухгалтера на рік, і за цим показником Україна займає 175-е місце у рейтингу Світового банку Paying Taxes.

«Такою є, на жаль, наша стартова позиція. Ми не приховуємо цієї проблеми і не прикрашаємо дійсність. Всі наші зусилля спрямовані на виправлення ситуації. І одним з першочергових завдань визначено скорочення витрат часу платників на роботу з податковою документацією», - додав О. Клименко.

Голова ДПСУ висловив сподівання, що підвищення позицій Україні у міжнародних рейтингах сприятиме зростанню інвестиційної привабливості нашої держави.

«Використовуючи в роботі рекомендації міжнародних аудиторів, ми тим самим формуємо для бізнес-спільноти чіткий та зрозумілий сигнал: наповнення бюджету «будь-якою ціною» – не є головною метою роботи податкових органів України. Це лише похідна від наших сервісних функцій. А в центрі уваги для нас – платник податків, основний замовник наших послуг, наш роботодавець», - підкреслив Олександр Клименко.

 

версія для друку