українська російська англійська
Державні закупівлі- 2012 МОЗ України: алгоритм, перебіг та принципи реалізації
16.05.2012 | 17:47
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Про алгоритм, перебіг та  принципи реалізації державних закупівель  у 2012 році МОЗ України сьогодні на прес-конференції у МОЗ розповіли заступник Міністра охорони здоров’я України – керівник апарату Роман Богачев, начальник Управління планування, фінансування, моніторингу централізованих заходів та конкурсних закупівель Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення МОЗ України Галина Довганчин та радник Міністра охорони здоров’я України Дмитро Підтуркін.

Міністерство охорони здоров’я України з другої половини 2011 року  розпочало поступове впровадження нових підходів до реалізації державних закупівель. Сьогодні централізовані закупівлі медикаментів за Державними цільовими програмами тривають в плановому режимі. Станом на 16.05.12 тривають процедури державних закупівель за бюджетними програмами і централізованими заходами на суму, що становить 66,56%  від загального плану фінансування.

Основними характеристиками здійснення процедур закупівлі нині є відкритість, прозорість, збільшення частки участі національних виробників, участь у робочих групах представників громадських організацій, провідних фахівців галузі, підвищення якості закуповуваних медпрепаратів поряд зі зниженням ціни. Пріоритетами 2011 року, які поширюються і на 2012 рік, є: максимальне забезпечення потреб медикаментами; забезпечення формування конкурентного середовища у сфері державних закупівель; збільшення обсягів закупівель; контроль рівня забезпечення потреб регіонів у медикаментах. Результат 2011 року, коли було досягнуто економії у 155 млн. грн., дав змогу зекономлені кошти спрямувати на здійснення додаткових закупівель для державних програм.

У 2012 році процедури державних закупівель пройдуть в першому півріччі -  ліки і вакцини з'являться в лікарнях без затримок.

Пріоритетом МОЗ залишається планова закупівля необхідних препаратів із забезпеченням їхньої якості.

Зважаючи на плановість закупівель, ситуація із забезпеченістю регіонів медикаментами і виробами медичного призначення є контрольованою і прогнозованою.

За всіма основними, найбільш соціально важливими програмами закупівель, а саме СНІД (профілактика і лікування СНІДу), туберкульоз (діагностика і лікування), онкологія і онкогематологія (лікування дорослих), гемофілія (доросла і дитяча), онкологія (лікування дітей), розсіяний склероз, трансплантація, цукровий діабет, донорство, серцево-судинні захворювання (лікарські засоби та вироби медичного призначення), репродуктивне здоров’я, заохочування народжуваності, залишків препаратів має вистачити щонайменше до моменту здійснення поставок за закупівлями 2012 року.

версія для друку