українська російська англійська
Міністр оборони: Майбутнє української армії - за професійними військовими
17.05.2012 | 09:25
Прес-служба Міністерства оборони

Міністр оборони України Дмитро Саламатін здійснив позапланову робочу поїздку до Деснянського гарнізону, що у Чернігівській області. Глава вітчизняного оборонного відомства зненацька перевірив реальний стан справ у 169-му Навчальному центрі Сухопутних військ ЗС України. Міністра оборони супроводжував начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Замана.

Дмитро Саламатін заслухав командира Навчального центру Сухопутних військ ЗС України генерал-майора Віктора Бокія та командирів частин і підрозділів, ознайомився з усією інфраструктурою військового містечка: відвідав навчальні корпуси, парки бойової та спеціальної техніки, їдальні та казарми, перевірив технічний стан штатної техніки підрозділів, її готовність до виконання завдань за призначенням.

Особливу увагу Міністр приділив організації навчального процесу в частині, яка не одне десятиліття готує молодших командирів та фахівців за різними військовими спеціальностями. В контексті переходу Збройних Сил України до комплектування виключно контрактниками дуже важливо визначитися з тим, яке місце посяде ця навчальна частина в системі підготовки кадрів для української армії, як з максимальною ефективністю використати все те, що створювалося не одним поколінням захисників Вітчизни.

«Перед нами стоїть завдання збудувати принципово нову армію, яка буде комплектуватися виключно військовослужбовцями за контрактом. І ми його виконаємо. Система призову на строкову службу – це вчорашній день. А ми повинні рухатися уперед, - зазначив Дмитро Саламатін. - Майбутнє української армії – за професійними військовими».

На переконання глави оборонного відомства, перехід до комплектування армії виключно військовослужбовцями за контрактом дуже важливе і відповідальне завдання, поставлене Президентом України, тому необхідно максимально ефективно використати усі можливості, ресурси, досвід і навчальну базу, щоб в найкоротший термін провести необхідні реформи.

Під час перебування у Десні, Міністр оборони України Дмитро Саламатін доручив командуванню навчального центру протягом двох місяців усунути усі недоліки в організації життєдіяльності військової частини, виявлені в ході раптової перевірки.

версія для друку