українська російська англійська
На Хмельниччині передбачається реалізація 42 інвестиційних проектів
17.05.2012 | 11:02
Хмельницька ОДА

На базі Подільського державного аграрно–технічного університету відбулась Всеукраїнська нарада - семінар з питань стратегічного розвитку агропромислового комплексу за участю представників міністерства аграрної політики і продовольства України, начальників головних управлінь АПР облдержадміністрацій із 12 областей та начальників районних управлінь агропромислового розвитку Хмельницької області.

Відкриваючи нараду, директор Департаменту економічного розвитку і аграрного ринку Сергій Кваша зазначив, що Міністерство аграрної політики і продовольства України постійно проводить моніторинг стану розвитку галузей сільського господарства, при цьому особливу увагу приділяючи співвідношенню рослинництва і тваринництва. У 2011 році приріст тваринництва склав майже 2,5% до 2010 року. Цей показник дає привід вважати, що галузь тваринництва для бізнесу є менш привабливою ніж рослинництво. Задля покращення даної ситуації потрібна злагоджена і послідовна державна політика, яку зараз проводить Уряд та Президент Віктор Янукович.

Звертаючись до учасників семінар – наради заступник голови облдержадміністрації Володимир Галищук повідомив, що основу агропромислового комплексу Хмельниччини складають 1824 агроформування, з них 1290 фермерських господарств, 138 приватних підприємств, 297 господарських товариств та інші.

Регіон є значним виробником сільськогосподарської продукції і виробляє більше 4 відсотків загальнодержавної валової продукції сільського господарства України.

У 2012 році продовжується робота по будівництву та реконструкції тваринницьких ферм та комплексів суб’єктами господарювання. В цьому році у галузі сільського господарства області передбачається реалізація 42 інвестиційних проектів загальним обсягом інвестування 857,1 млн. гривень.

«Щодо галузі молочного скотарства, то 2012 році вже введено в дію один молочнотоварний комплекс з доїльним залом на 500 корів (ФГ «Маїс») і до кінця 2012 року планується завершити будівництво ще трьох подібних комплексів на 2750 голів корів (ТОВ «Подільський господар – 2004», СТОВ «Зоря», ТОВ «Новий двір»). Поряд з цим в сільськогосподарських підприємствах буде реконструйовано 10 молочно - товарних ферм», - зазначив Володимир Галищук.

 

версія для друку