українська російська англійська
Микола Азаров: Ми плідно співпрацюємо з європейськими партнерами
17.05.2012 | 11:59
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Українська влада плідно співпрацювала два роки з європейськими партнерами, і це дало вагомі й очевидні результати.  Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 17 травня, коментуючи робочу поїздку української делегації до інституцій Європейського Союзу.

«Ми плідно співпрацювали два роки – це загальна думка наших партнерів», - сказав Микола Азаров.

Глава Уряду наголосив, що саме чинна українська влада здійснює системні перетворення, які відкладалися роками, і це було реальною перешкодою для європейської перспективи України.

«Ми прийняли схвалені європейськими експертами Закони: про вибори, про громадські організації, про свободу зібрань, про доступ до публічної інформації, про судоустрій, про боротьбу з корупцією, Податковий і Митний кодекси тощо. Набув чинності Кримінально-процесуальний кодекс. Революційний, як для нашої правоохоронної системи, законсервованої з 60-х років двадцятого століття, - сказав Микола Азаров. -  Україна приєдналася до європейської Енергетичної хартії, приймає законодавство на її виконання. І понад два роки надійно, без жодних проблем транспортує до Європи газ. Навіть собі у збиток».

При цьому він наголосив, що Україна знаходиться на вирішальному етапі системних перетворень - і в економіці, і в суспільних відносинах. «Причому, ніхто нам не допомагає ресурсами, необхідними для таких глибоких перетворень. Навпаки, ми, наприклад, продовжуємо нести тягар абсурдно завищеної ціни на газ, продовжуємо розраховуватися за величезними внутрішніми і зовнішніми зобов’язанням», - зазначив Микола Азаров.

Глава Уряду наголосив, що в цей час Україна і Євросоюз мають перед собою на переговорному столі підготовлену до підписання безпрецедентну угоду про асоціацію. Керівники Європейської комісії одностайно вважають цей документ найбільш амбітною і всеохоплюючою угодою ЄС з третьою країною.

«Україна розглядає Угоду про асоціацію насамперед як комплексну програму масштабних внутрішніх перетворень у всіх сферах політичного, економічного та соціального життя держави, - наголосив Микола Азаров. - Це програма модернізації країни, яка потрібна в першу чергу нам, народу України».

Водночас він зазначив, що для вирішення будь-яких проблем «ми готові шукати спільний вихід на базі об’єктивності, загальновизнаних норм права і, що важливо, на базі взаємної довіри».

 

версія для друку