українська російська англійська
На Сумщині створено 20-ий дитячий будинок сімейного типу
17.05.2012 | 14:32
Сумська ОДА

На Сумщині створено 20-ий дитячий будинок сімейного типу. Про це повідомив заступник голови Сумської облдержадміністрації Ігор Яговдик.

«Сьогодні ми стали свідками важливої події – троє дітей, які за свої юні роки пройшли багато випробувань, отримали повноцінну сім’ю, шанс на щасливе майбутнє», – наголосив Ігор Яговдик, перебуваючи в обласному спеціалізованому будинку дитини.

Він підкреслив, що кожна осиротіла дитина повинна виховуватися у родині, бути влаштована у прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу. Для цього у державі та на Сумщині, зокрема, створені всі умови, переконаний посадовець.

Подружжя Андріїшиних – перша прийомна сім, що була створена у Лебедині ще в листопаді 2007 року. Маючи власного сина Богдана, родина взяла під опіку ще трьох сиріт. Набувши досвіду у вихованні дітей, позбавлених батьківського піклування, цьогоріч Олена Миколаївна та Віктор Федорович вирішили поповнити сім’ю – прийняли в родину трирічну Світланку, дворічного Максимка та однорічного Михайлика, які, до речі, є ріднею.

«Коли ми вперше побачили дітей, то довго не вагалися чи брати їх до родини, адже відразу відчули, що вони наші. І цей зв'язок був зворотнім – їхні очі світилися від щастя, а усмішка не зникала з обличчя», – згадує Олена Андріїшина.

За словами подружжя, створити таку велику родину, віддати тепло і ласку дітям, які цього так потребують, є сенсом їхнього життя. До того ж, і держава надає суттєву підтримку, стверджують батьки-вихователі.

Нині в обласному спеціалізованому будинку дитини перебуває 100 діток, 40 з яких – віком до року. За інформацією головного лікаря будинку дитини Галини Литвиненко, останнім часом на Сумщині намітилася позитивна тенденція до збільшення числа дітей, які беруться під опіку чи влаштовуються у дитячі будинки сімейного типу. З початку року на Сумщині 17 сиріт отримали сімейний затишок.

версія для друку