українська російська англійська
У Дніпропетровську проходить III Всесвітній Нобелівській економічний конгрес
17.05.2012 | 14:07
Дніпропетровська ОДА

У рамках святкування Дня Європи у Дніпропетровську 16-19 травня 2012 року на базі Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля проходить III Всесвітній Нобелівській економічний конгрес «Світова економіка ХХІ століття: цикли та кризи».

«Третій Всесвітній нобелівський Конгрес відкриває новий важливий етап у розвитку нобелівського руху не тільки в Україні, а й в усьому світі. Ця зустріч провідних науковців з різних країн дійсно вплине на збільшення ролі економічної науки у формуванні національних стратегій. Важливо також, що запроваджена Конгресом Всесвітня нобелівська студентська Інтернет-олімпіада відкриває нові можливості для  талановитої молоді», -  зауважив ректор Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Борис Холод. 

Конгрес щиро привітав і Президент Національної академії наук України Борис Патон.

У Конгресі-2012 беруть участь понад 100 провідних вчених та фахівців з України та світу. Серед них - лауреати Нобелівської премії, директора інститутів економіки національних академій наук України, Російської Федерації, Білорусі, Казахстану, Румунії, Польщі, Чорногорії,  а також провідні вчені та фахівці з інших країн.

Основна тема наукової дискусії на конгресі – «Роль економічної науки у формуванні національних стратегій». Обговоренню цього питання присвячені пленарні засідання, на яких з основними доповідями виступлять директор Інституту економіки та прогнозування НАН України, академік НАН України Валерій Геєць, директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України Андрій Єрмолаєв, проректор університету імені Хелени Ходковської (Варшава, Республіка Польща) Єжи Кучинський, представник Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр, екс-віце-прем’єр міністр республіки Польща Гжегож Колодко.

Учасники Конгресу планують проаналізувати причини та механізми глибоких криз, які охопили світову економіку на початку ХХІ сторіччя, обговорити варіанти прогнозу розвитку світової цивілізації до 2050 року. Також будуть окреслені подальші перспективи розвитку Нобелівського руху в Україні.

 

 

 

версія для друку