українська російська англійська
Вже третій рік поспіль Уряд збільшує держзамовлення на найбільш затребувані спеціальності
17.05.2012 | 15:38
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

17 травня Кабінет Міністрів після тривалої дискусії затвердив Державне замовлення на підготовку фахівців науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікацій та перепідготовку, післядипломну освіту, в тому числі для державних потреб, у 2012 році.  Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Міністр освіти , зокрема, озвучив основні параметри Держзамовлення  у Вищих навчальних закладах  3-4 рівня акредитації у нинішньому році. Так, прийом для підготовки фахівців за рівнем освіти молодший спеціаліст складає майже 79 тис. осіб, в тому числі за денною формою освіти – 68 тис.150 чоловік.  Здобути кваліфікаційний рівень бакалавр за цьогорічним держзамовленням матимуть  змогу 127 тис. 200 осіб, причому майже 108 тисяч молодих людей зможуть здобувати освіту за денною формою навчання.

Порівнюючи з минулим роком, зазначив Дмитро Табачник, держзамовлення на бакалаврат збільшено на 21,5%, а на денну форму навчання майже на 22 %. При цьому суттєво збільшується прийом за такими напрямами підготовки: електроніка -  майже 33%, енергетика та енергетичне машинобудування – 41,5%,  радіотехніка, радіоелектронні  апарати та зв’язок  - майже 25%, металургія та матеріалознавство – більш як в 1,5 рази – на 64%, машинобудування та металообробка і матеріалообробка – майже на 28%,  хімічні технології та інженерія - майже на 46%, авіаційна та ракетна техніка - 43,5%,  транспорт і транспорта інфраструктура – 32%. По інформації та обчислювальній техніці майже на 40% збільшується державне замовлення, по кібернетиці - майже на 30%. 

«Тобто Уряд третій рік поспіль продовжує свою послідовну державницьку політику на збільшення державного замовлення в таких пріоритетних галузях розвитку економіки як матеріалознавство,  машинобудування, металургія, хімічні технології, інформаційна безпека», - наголосив Міністр освіти і науки, молоді та спорту.

Шодо підготовки спеціалістів, то державне замовлення буде складати  74 тисячі осіб, в тому числі  майже 57,5  тисячі - це денна форма навчання.

Якщо говорити про найвищий в українській системі освіти рівень – магістра, то його за держзамовленням зможуть здобувати в цьому році

44 тис. 600 осіб , в тому числі понад 37 тисяч - за денною формою навчання. Цей показник збільшено порівняно з минулим роком на 3,5% . Трохи збільшується, за словами Дмитра Табачника,  набір в магістратуру на педагогічну освіту.  Зменшується держзамовлення на такі спеціальності, як  економіка та підприємництво, менеджмент, міжнародні відносини. 

«Можна відзначити, що Уряд збільшив державні інвестиції в освіту. Зокрема, якщо говорити про підготовку робітничих спеціальностей , то на 15% більше, ніж у минулому році, якщо говорити про підготовку фахівців за рівнем бакалавра і магістра, то на 10%, на підвищення кваліфікації і перепідготовку – 15,5%  більше зведений обсяг фінансування», - підсумував сказане Дмитро Табачник.

«Після виходу цього документу, ми почнемо його розподіляти по вищих навчальним закладах», - зазначив Міністр.

версія для друку