українська російська англійська
В Ужгороді стартувала міжнародна школа клінічних нейронаук
17.05.2012 | 15:53
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Сьогодні в Ужгороді розпочала роботу щорічна міжнародна школа клінічних нейронаук «Карпатські читання», присвячена Всесвітньому дню боротьби з інсультом. Це освітній проект, започаткований Закарпатським обласним центром нейрохірургії та неврології, Ужгородським національним університетом, Всеукраїнською громадською організацією «Українська асоціація боротьби з інсультом» та Міністерством охорони здоров’я. Конференція відбувається в Ужгороді вже п’ятий рік поспіль.

Програма Школи в цьому році присвячена питанням лікування больових синдромів в неврології та інсультології (центральний інсультний біль, головний біль напруги, відновлення верхньої кінцівки тощо).

У заходах беруть участь провідні неврологи України та запрошені спеціалісти зарубіжжя. Формат Школи передбачає експертні дискусії, тренінги для фахівців, майстер класи. Щороку в рамках заходу проводяться тематичні засідання: школа доказової медицини, школа реабілітації, школа об’єктивної неврології, фахові освітні лекторії. Мультидисциплінарні та міждисциплінарні формати збагачують професійний досвід фахівців і відповідають сучасним принципам безперервної фахової освіти.

В рамках заходу відбулася прес-конференція з питань лікування та профілактики інсульту за участі представників Закарпатської ОДА та керівника Закарпатського обласного центру нейрохірургії та неврології Смоланки В.І.

Однією із головних подій в низці заходів в Ужгороді, покликаних привернути увагу до проблем інсульту, буде акція «Виміряй свій тиск – скажи інсульту – НІ!», під час якої силами волонтерів буде організований імпровізований лікарняний кабінет, де всі бажаючі матимуть змогу виміряти артеріальний тиск, рівень цукру в крові, визначити персональний ризик виникнення інсульту та поспілкуватися з фахівцями з питань профілактики хвороби.

Школа клінічних нейронаук «Карпатські читання» триватиме в Ужгороді до 19 травня 2012 року.

Довідково. В Україні щорічно реєструється понад 120 тис. нових випадків інсульту. Близько 50% осіб, які перенесли інсульт, стають інвалідами, залежними від оточуючих. Третина хворих – люди працездатного віку. Головним фактором розвитку інсульту є нелікована артеріальна гіпертензія, але, на жаль, багато людей просто не знають рівень свого артеріального тиску. І це незважаючи на факт, що на цю недугу в Україні хворіють 11,5 млн людей. Тобто інсульт загрожує кожному четвертому українцю і ця загроза є фатальною.

Зусиллями Української асоціації боротьби з інсультом акції до «Всесвітнього дня боротьби з інсультом» в Україні проводяться з 2006 року, привертаючи увагу українців до проблем інсульту і розповсюдження факторів ризику виникнення серцево-судинних захворювань. Також заплановані акції в інших містах України. Головною подією стане Національний День боротьби з інсультом , який відзначатиметься 29 жовтня 2012 року в Києві.

День боротьби з інсультом в Україні - 2012 за рекомендаціями Всесвітньої організації боротьби з інсультом пройде під гаслом «Я знаю 5 перших ознак інсульту?».

Ознаки гострого інсульту:

- Раптова м’язова слабкість, оніміння чи поколювання в області обличчя, руки, ноги або на одній з частин тіла.

- Раптова сплутаність свідомості, забруднення мови або нерозуміння мови;

- Раптове порушення зору на одне чи обидва ока, подвоєння в очах;

- Раптове утруднення при пересуванні, запаморочення, порушення рівноваги, чи координації;

- Раптовий сильний головний біль, втрата свідомості.

версія для друку