українська російська англійська
Збройні сили України і Польщі забезпечать безпеку Євро-2012
17.05.2012 | 16:36
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

17 травня в рамках візиту до Республіки Польща у Варшаві відбулася зустріч Міністра оборони України Дмитра Саламатіна з Міністром національної оборони Республіки Польща Томашем Семоняком та переговори у складі делегацій обох країн.

У ході зустрічі керівники оборонних відомств України і Польщі обговорили великий спектр питань розвитку двостороннього та регіонального співробітництва в оборонній і безпековій сферах.

«Ми зобов’язані інтенсифікувати співробітництво між нашими Збройними Силами за усіма напрямами», – наголосив Міністр оборони України Дмитро Саламатін під час зустрічі зі своїм польським колегою.

Як підкреслив глава вітчизняного оборонного відомства, сьогодні і Україна, і Польща серйозно займаються реформуванням власних збройних сил. Зважаючи на це, дуже важливим для обох сторін є обмін досвідом, у тому числі щодо комплектування армії за контрактним принципом.

Важливим напрямом співробітництва у військовій сфері Дмитро Саламатін назвав проведення двосторонніх навчань, а також участь українських і польських військових у багатонаціональних навчаннях.

«У цьому контексті особливого значення набуває робота наших Генеральних штабів. Нам необхідно відпрацювати конкретний, наповнений реальним змістом план навчань на наступний рік», – підкреслив Міністр оборони України.

Значну увагу Дмитро Саламатін і Томаш Семоняк приділили обговоренню питань співпраці оборонних відомств України і Польщі щодо забезпечення безпеки повітряного простору обох держав під час проведення фінальної частини Євро-2012.

«Збройні сили України і Польщі впевнено підготувалися до забезпечення безпеки Євро-2012. Це свідчить про нашу спроможність працювати з максимальною ефективністю й у майбутньому, – заявив Дмитро Саламатін. – Безпека повітряного простору під час Євро-2012 з української і польської сторін буде забезпечена повністю».

За підсумками переговорів сторони підписали Протокол про внесення змін та доповнень до Протоколу до Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Республіки Польща про військове співробітництво стосовно обміну інформацією й виконання польотів військовими повітряними судами України та Республіки Польща у повітряному просторі обох держав.

Глави оборонних відомств України та Республіки Польща також акцентували увагу на важливості розвитку інших напрямів двостороннього співробітництва в оборонній сфері.

Зокрема, йшлося про співпрацю підприємств оборонно-промислового комплексу України та Польщі, розвиток контактів у гуманітарній сфері тощо.

«Для нас Польща є надзвичайно важливим партнером, і відносини між нашими оборонними відомствами повинні розвиватися динамічно», – підкреслив Дмитро Саламатін.

 

версія для друку