українська російська англійська
Мінсоцполітики спростовує інформацію про 5 мільйонів безробітних
17.05.2012 | 18:57
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Сьогодні ряд ЗМІ поширили заяву опозиційних депутатів щодо нібито існування 5 мільйонів безробітних в Україні, тоді як офіційно зареєстрованих в Державному центрі зайнятості 506 тис. осіб.

Подібна некоректна інформація поширюється не вперше і, на наш погляд, породжена нерозумінням рядом експертів різниці між поняттями "безробітних" та "незайнятих" осіб.

Безробітними в Україні вважаються всі особи, що звернулися в ДЦЗ та знаходяться на обліку в якості безробітних. Станом на кінець квітня 2012 року їх чисельність складала 506 тис. осіб, що на 28 тис. осіб менше ніж рік тому.

У той же час Міжнародна організація праці (МОП), що має своє представництво в Україні, самостійно обраховує за національними статистичними даними, але на основі власної методології "рівень безробіття". Згідно з методологією МОП "незайнятими особами" вважаються всі особи працездатного віку (від 15 до 70 років), які не мають роботи. За даними МОП, рівень безробіття в Україні складає 1,7 млн. осіб. Він також знизився за останній рік з 8,1% до 7,9% працездатного населення.

Дані щодо безробіття в Україні і за методологією українського Держстату, і за методологією МОП регулярно публікуються на урядових сайтах (зокрема Держстату, ДЦЗ, НБУ, Мінекономіки, Мінсоцполітики). Проводячи політику відкритості, Уряд ніколи не приховував жодної з вищенаведених цифр.

Цілком очевидна і різниця в статданих, викликана методологічною різницею. Зокрема, в Україні громадяни 15-16 років вчаться в середніх школах, у віці 16-22 роки - в коледжах та вищих навчальних закладах, жінки у віці з 55 до 70 років, а чоловіки з 60 до 70 років є пенсіонерами і переважно не працюють, хоча за методологією МОП це вважається "працездатним віком".

Як у Європі, так і в Україні вважаються не "безробітними", а лише "незайнятими особами" жінки, що займаються вихованням дітей в тих сім’ях, де чоловік забезпечує необхідний рівень доходу. Проте достатньо такій жінці звернутися до центру зайнятості, як вона буде вважатися особою, що активно шукає роботу, а, отже, обліковуватиметься надалі в державній статистиці як "безробітна".

Відповідно так само в жодній економіці не обліковуються в якості безробітних самозайняті особи, а також особи, які працюють за кордоном.

Тож станом на кінець квітня в Україні налічувалося 20,3 млн. працюючих осіб, 0,5 млн. безробітних та 13,7 млн. пенсіонерів, з яких 1,8 млн. працюючих пенсіонерів.

 

 

версія для друку