українська російська англійська
Держрегулювання цін на ліки сприятиме зменшенню захворюваності на гіпертензію
18.05.2012 | 10:23
Прес-служба Державної служби України з лікарських засобів

Основною метою запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби є намагання держави збільшити тривалість життя українців. Про це повідомив голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов 17 травня 2012 року під час Міжнародної конференції «Державне регулювання цін на лікарські засоби: міжнародний досвід». Захід відбувся у рамках підготовки до введення в дію з 1 червня 2012 р. пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби.

Як проінформував Голова Держлікслужби України, основними завданнями запровадження пілотного проекту є:

сприяння економічному зростанню країни шляхом поліпшення здоров’я та зменшення смертності населення, що є дуже актуальним для України;

покращення здоров’я та зменшення смертності за рахунок стимулювання споживання економічно доступних ліків;

підвищення економічної доступності лікарських засобів шляхом впровадження сучасних механізмів державного регулювання цін на ліки, на основі діючих практик регулювання цін у розвинутих країнах і запобігання невиправданого підвищення цін на ліки на внутрішньому ринку України.

Як проінформував у ході конференції начальник інформаційно-аналітичного управління Держлікслужби України Володимир Бортницький, у результаті аналізу сучасних практик регулювання цін фахівці дійшли висновку, що на даному етапі найбільш прийнятним для України варіантом є впровадження механізмів референтного ціноутворення з подальшим формуванням системи реімбурсації в нашій країні. І пріоритетним напрямом впровадження цих механізмів має стати лікування гіпертонічної хвороби, як найбільш розповсюдженої причини смертності серед нашого населення.

Таким чином, першочергове завдання підвищення економічної доступності лікарських засобів трансформувалося у нові цілі, а саме:

недопущення подальшого невиправданого перевищення (підвищення) цін на лікарські засоби;

розширення економічної доступності сучасних генеричних препаратів;

формування основи для подальшого впровадження державної системи реімбурсації.

Серед актуальних цілей даного проекту є також і суто економічні. Зокрема, його успіх дозволить посилити цінову конкуренцію в сегменті і попередити її порушення. Це також стимулюватиме виробників на освоєння нових ніш і терапевтичних класів сучасних препаратів з високою ефективністю.

версія для друку