українська російська англійська
Названо переможців конкурсу на краще представлення української книги у ЗМІ
18.05.2012 | 10:55
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Державний комітет телебачення і радіомовлення України визначив цьогорічних переможців конкурсу на краще представлення української книги в друкованих та електронних засобах масової інформації.

Зокрема, переможцем у номінації «Краща газетна (журнальна) публікація про книгу або добірку (серію) книг, яка викликала значний інтерес широкої читацької аудиторії, сприяла активізації розповсюдження зазначеного видання» стала стаття «Історія, яка стала нашим життям…»    автор  Анастасія Красножон  (про роман Ліни Костенко «Записки українського самашедшего») громадсько-політична газета  «Життя і слово» № 100 за 2011 рік).

У номінації «Краща телепередача про книгу або добірку (серію) книг, яка викликала значний інтерес широкої глядацької аудиторії, сприяла активізації їх розповсюдження» переможцем  визначено відеофільм «Ірен Роздобудько про Блеза Паскаля, Вольфі Моцарта, Ганса Андерсена, Катрусю Білокур, Чарлі Чапліна» – керівник Анастасія Литвин (Гурток «Юні режисери та відеооператори» Вишнівського центру творчості дітей та юнацтва  Києво-Святошинського району Київської області).

У номінації «Краща радіопередача про книгу або добірку (серію) книг, яка викликала значний інтерес широкої слухацької аудиторії, сприяла активізації їх розповсюдження»  переможцем стала радіопередача науково-просвітницького циклу «Слово про книгу» – автор  Любов Смолдирєва (Чернівецька ОДТРК).

Щорічний конкурс на краще представлення української книги в друкованих та електронних ЗМІ засновано Держкомтелерадіо України з метою популяризації книжкових видань різної тематики та пропаганди читання. 

Конкурсний відбір публікацій, радіо- та телепередач триває щороку з 1 січня до 31 грудня. Оцінює надані на конкурс роботи журі, яке очолює перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський. До складу журі також входять голова НСЖУ Віктор Баранов, заступник директора Інституту літератури  ім. Т.Г. Шевченка Сергій Гальченко, представники Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, національної радіокомпанії та національної телекомпанії України та інші. При підбитті підсумків конкурсу  враховуються актуальність публікацій, радіо- і телепередач, оригінальність подачі матеріалу, тираж друкованого видання та рейтинг електронного ЗМІ, в яких було оприлюднено журналістський матеріал. Переможці нагороджуються дипломами.

 

версія для друку